Peter Rehberg hayatını kaybetti

Zaman Makinası|

Öncü plak firması Editions Mego’nun Avusturyalı lideri Peter Rehberg elli üç yaşında hayata veda etti. The Guardian’ın aktardığı habere göre Rehberg kalp krizinden öldü.

Rehberg’in ölüm haberi ilk olarak Kassel Jaeger olarak kayıt yapan yol arkadaşı François Bonnet ve Bonnet’in INA-grm şirketi tarafından paylaşıldı.

Bonnet Instagram’da şunları yazdı: “Kalbim kırıldı. Peter aniden gitti. Aynen böyle. Vedalardan nefret ederdi. Tanıdığım en kibar, sadık ve güvenilir insanlardan biriydi. Onu tanıdığım, onunla işbirliği yaptığım ve onun arkadaşı olduğum için kendimi ayrıcalıklı hissediyorum. Ona çok şey borçluyum. Birçoğumuz da öyle.”

Rehberg, Tottenham’da doğdu ve babasının memleketi Avusturya’ya taşınmadan önce Hertfordshire’da büyüdü. Bağımsız bir sanatçı olan Rehberg yirmi beş yıllık kariyeri boyunca birçok noise ve atmosferik albümler yayımladı.

Menajerliğini üstlendiği Avusturyalı plak şirketi Mego’dan ilk single çalışmasını çıkardı. Şirket, 2005 yılında kapanmadan önce Fennesz ve Florian Hecker gibi birkaç önemli yeraltı bestecisine ev sahipliği yapmıştı. Bir sonraki yıl Rehberg, Editions Mego firmasını yeniden başlattı ve şirketin zaman içerisinde saygın bir elektronik müzik kurumu olmasına direkt etki etti.

Comments are closed.