Pink Floyd’dan Ukrayna için yeni şarkı: Hey Hey Rise Up

Video|

Müzik tarihinin önde gelen ekiplerinden Pink Floyd yeni şarkı paylaştı. Hey Hey Rise Up adını taşıyan söz konusu bu kayıt Rusya’nın Ukrayna işgaline karşı Ukrayna’na destek anlamı taşıyor. 

Söz konusu şarkıda grup üyelerinden David Gilmour ve Nick Mason’a ek olarak BoomBox grubundan Ukraynalı şarkıcı Andriy Khlyvnyuk yer alıyor. 

Bundan kısa süre önce Pink Floyd resmi bir açıklama yaparak 1987 sonrasındaki tüm şarkılarının Rusya ve Belarus’ta dinlemeye kapatıldığını belirtmişti. Pink Floyd’un resmi sosyal medya kanallarının David Gilmour’a bağlı bir ekip tarafından yönetildiği biliniyor. Grubun bir diğer üyesi Roger Waters ise Rusya’nın işgalini kınamakla birlikte Batı Dünyası’nın Ukrayna’yı bu işgale bilerek sürüklediğini ve uzun süredir ülkeyi kaosa teslim ettiğini vurgulamıştı.

Roger Waters takvimler 1987’yi gösterirken Pink Floyd’dan ayrılmıştı. Grubun Rusya ve Belarus’a karşı aldığı son kısıtlama kararı sadece son iki Pink Floyd albümünü kapsıyor. Roger Waters, kendisinin de söz sahibi olduğu grubun önceki albümlerin bu kısıtlamaya katılmasına karşı çıkıyor.

Pink Floyd’un yeni şarkısı Hey Hey Rise Up video klibiyle birlikte hemen aşağıda.

Comments are closed.