PJ Harvey’den yeni albüm geliyor

Yeni Sesler|

PJ Harvey’den yeni bir albümün müjdesi geldi. Söz konusu uzunçalar I Inside the Old Year Dying adını taşıyor. İçerikte yer alan A Child’s Question August ise öncü single olarak şimdiden ses verdi.

Müzisyenin toplam on iki şarkıdan oluşan bu yeni albümünde bol bol Nina Simone ve Bob Dylan gibi isimlere dair ilham esintilerini duyacağız. PJ Harvey albüm hakkında şunları söylüyor: “Köklerime döndüğümü söyleyebilirim. Bu şarkılar içinde bulunduğumuz zamanı düşününce dinleyicide merhem etkisi yaratacak. Albümün aramak, bakmak, ilk aşkın yoğunluğu ve anlamını sezmekle ilgili olduğunu düşünüyorum.”

Elli üç yaşındaki İngiliz müzisyen son olarak takvimler 2016’yı gösterirken The Hope Six Demolition Project uzunçalarını yayımlamıştı. The Hope Six Demolition Project hakkındaki inceleme yazımızı okuyun. Bir başka deyişle I Inside the Old Year Dying albümü PJ Harvey adına yedi yıllık ara dönemi sonlandıracak. 

Steve Gullick yönetmenliğinde hazırlanan videosuyla birlikte yepyeni PJ Harvey şarkısı A Child’s Question August’a hemen aşağıdan tanık olun.

Comments are closed.