Radiohead üyesi Jonny Greenwood iki yeni şarkı paylaştı

Şarkı|

Radiohead’den Jonny Greenwood, yakında çıkacak olan Jane Campion filmi The Power of the Dog’un müziklerinden iki yeni şarkı paylaştı. Söz konusu parçalar West ve 25 Years adını taşıyor.

Greenwood’un The Power of the Dog film müziği, Lakeshore Records ve Invada Records aracılığıyla 17 Kasım ’21 tarihinde dijital olarak çıkıyor. Campion yaptığı açıklamada, “Bestecimiz Jonny Greenwood bir dahi. Bu kadar basit.” dedi. 

17 Kasım günü vizyona girmesi beklenen ve 1 Aralık itibarıyla Netflix’te yayınlanacak olan The Power of the Dog‘da çiftlik sahibi Phil Burbank karakterini Benedict Cumberbatch canlandırıyor.

Film hakkında Jonny Greenwood şöyle konuştu: “Bu filmin modern çağda geçtiği fikrine ulaştım. Bu ana düşünceydi. Herhangi bir kovboy hikayesinin 19. yüzyılda geçtiğini varsaymak çok kolay. Phil’in karakterinde çok fazla kültür var. İyi okur ve müzik zevkinin – banjodaki uzmanlığının yanı sıra – çok sofistike olduğunu hayal etmek zor değil. Bu kadar karmaşık ve duygusal olarak bastırılmış bir karakterdeki zevk, müziğin bazı yerlerinde karmaşıklığın yanı sıra, zıt kardeşi için daha basit, daha tatlı şeylere izin vermesidir. Bu iki karakter arasında müzikal olarak geçiş yapmak birçok fikir üretti.”

The Power of the Dog filminin fragmanı ve Greenwood’un imzasını taşıyan West ve 25 Years şarkıları hemen aşağıda sizi bekliyor.

Comments are closed.