Rap sanatçısı Black Rob yaşamını yitirdi

Zaman Makinası|

The New York Times’ın geçtiği habere göre Black Rob olarak bilinen rap sanatçısı Robert Ross önceki gün (17 Nisan ’21) Atlanta’daki Grady Memorial Hastanesi’nde vefat etti. Sanatçı elli iki yaşındaydı.

Ross’un arkadaşı Mark Curry ölüm nedenini kalp durması olarak açıkladı. Curry ayrıca Ross’un ölümünden önce böbrek yetmezliği, diyabet ve çoklu felç de dahil olmak üzere bir dizi sağlık sorunuyla uğraştığını da sözlerine ekledi. 

En çok 2000 tarihli şarkısı Whoa ile tanınan eski Bad Boy figürü geçtiğimiz günlerde hastanede kaldığı sırada çekilen bir videoda kısa süre önce ölen rap duayeni DMX’e saygı duruşunda bulunmuştu.

Ross, çocukken rap yapmaya başladı ve yirmili yaşların başındayken ilk grubu Schizophrenics’i kurdu. ’80’lerin sonunda kısa bir hapis cezasına çarptırıldı. Uzun süre müzik sektöründe çalışan Ross, ilk single çalışması Life Story’nin nihayet piyasaya sürüldüğü 2000 yılına kadar ilgi odağı olamayacaktı.

Müzisyen Life Story sonrasında hit single kaydı Whoa ile ortaya çıktı. Ross daha sonra 2001’de popüler P. Diddy teklisi Bad Boys for Life’da göründü. Life Story, Billboard 200’de üçüncü sırada yer aldı ve platin sertifikası aldı. Günümüze kadar üretimini sürdüren Black Rob bu kadar yüksek grafikte başarı sağlayamadı.

12 Temmuz ’69 tarihinde Atlanta’da dünyaya gelen sanatçı 2015 yılında dördüncü ve final albümü Genuine Article’ın yayımlanmasından önce ciddi sağlık sorunları yaşamaya başlamıştı.

Comments are closed.