Rasim Öztekin hayatını kaybetti

Zaman Makinası|

Tiyatro ve sinema dünyasının usta sanatçısı, birçok oyun ve filmdeki performansıyla milyonlarca insana dokunan Rasim Öztekin yaşama veda etti. 

Altmış iki yaşındaki Öztekin dün öğle saatlerinde arkadaşlarıyla mesajlaştıktan sonra fenalaşarak hastaneye kaldırılmıştı. Kalbi duran sanatçı, yapılan müdahaleler sonrasında hayata döndürülmüştü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şu açıklamayı yaptı: “Rasim Öztekin, geçirdiği kalp rahatsızlığından sonra, Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde yapılan bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.”

14 Ocak ’59 tarihinde İstanbul’da dünyaya düşen Öztekin, Galatasaray Lisesi’ndeki eğitiminin ardından İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Basın Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. 1980 yılında Şahları da Vururlar adlı tiyatro oyunuyla kariyerine ilk adımı atan sanatçı, geride kalan kırk yıl içinde Gora, Pardon, Arabesk, Kabadayı, Düğün Dernek ve daha onlarca filmde kamera karşısına çıktı.

Rasim Öztekin takvimler 2016 yılını gösterirken İsmail Hakkı Dümbüllü’nün meşhur kavuğunu Ferhan Şensoy’dan devraldı ve 20 Eylül ’20 tarihinde ise kavuğu Şevket Çoruh’a devretti.

Comments are closed.