Record Store Day’in 10. yılı

Konser|

İlk defa 2008 yılında düzenlenen Record Store Day bu yıl 22 Nisan’da onuncu kez kutlanacak.  Bu özel gün kapsamında birçok sanatçının daha önce yayımlanmamış kayıtları ya da mevcut albümlerinin kısıtlı sayıdaki tekrar baskıları gün yüzüne çıkmaya hazırlanıyor.

Record Store Day başlangıcından bu yana dinleyici ve bağımsız plak merkezleri tarafından ilgiyle karşılanıyor. Organizasyonun ilk yılında sadece on albüm özel olarak yayımlanırken bu sayı her geçen adımda genişledi. 

Her Nisan ayının bir cumartesi gününde kutlanan Record Store Day kapsamında bu yıl gelecek kayıtlardan biri David Bowie imzasını taşıyor. BOWPROMO adını taşıyan özel Bowie seti sadece beş yüz adet basıldı. Setin içinde ek olarak efsanevi müzisyenin 1974 yılında gerçekleşen Los Angeles konser performansı da ses veriyor.

Bu yıla özel çıkacak olan diğer baskılar arasında ise Toto, Filthy Friends, Johnny Cash, Sting, Palmiyeler, Prince ve Dolly Parton gibi isimlerin kayıtları bulunuyor.

Son olarak Record Store Day’in İstanbul’daki onuncu yıl kutlamasının Kontra Plak’ta gerçekleşeceğini belirtelim. 22 Nisan 2017 tarihinde tüm gün boyunca devam edecek kutlamaların programı şöyle:

Comments are closed.