Red Bull Music Festival İstanbul 2019’un programı açıklandı

Konser|

1 – 15 Ekim ’19 tarihleri arasında gerçekleşecek Red Bull Music Festival İstanbul’da sahne alacak sanatçılar belli oldu.

Festival kapsamındaki beş farklı konseptin ilki olan Alpha Beat Night, Feriye’de Ganalı müzisyen Ata Kak’ın yanı sıra Ammar 808 ve Undomondo ile başlayacak.

4 Ekim akşamında ise Deniz Müzesi’nde Aposynthesis Night’ta noise ve synth müziğine anlam yükleyen Demdike Stare & Michael England’ın yanı sıra Stellar Om Source, Lucrecia Dalt ve Akkor sahnede olacak.

İstanbul-Berlin arasında hiphop adına köprü kurmayı hedefleyen bir diğer konsept olan Kan Kardeşler Gecesi 5 Ekim akşamında Türkçe rap tavrının kült isimlerinden Ceza’yı ağırlayacak. Ayrıca Kabus Kerim & Defkhan, Khontkar, 90bpm, Baneva, DJ Big Poppa & Lil Zey ve sürpriz konuklarda program dahilinde sahneye çıkacak.

11 Ekim akşamında Moda Sahnesi’ndeki Ballroom Night konseptinde Brezilyalı sanatçı Linn da Quebrada’nın yanı sıra Amsterdam çıkışlı DJ ve prodüktörlerden Lyzza, House of Ninja, Kübra Uzun, Dudakların Cengi: Pop Emergency, Cake Mosque,ve Age Reform sahnede dinleyiciler ile buluşacak.

12 Ekim’deki festivalin son konsepti Futurave Night ise Volkswagen Arena’da iki ayrı sahneye ev sahipliği yapacak. Berlin çıkışlı müzisyen Laurel Halo’nun yanı sıra Kode9, Function, Dasha Rush, Shanti Celeste, Golem, Fluctuosa ve Overmono sahnede kendilerini dinleyenlere unutulmaz bir anı bırakacak.

Ayrıca festival süresinde radyo programları, söyleşiler, atölyeler ve sergiler de olacak. Tüm detaylı bilgilere www.redbull.com/rbmfistanbul adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Comments are closed.