Red Hot Chili Peppers yeni albüm açıkladı: Return of the Dream Canteen

Yeni Sesler|

Geri dönüş kayıtları Unlimited Love’ı yayımladıktan sadece birkaç ay sonra Red Hot Chili Peppers yeni bir stüdyo albümü daha duyurdu. Return of the Dream Canteen isimli bu uzunçalar 14 Ekim ’22 tarihinde Warner Records aracılığıyla servis ediliyor.

Yeni albümün yapımcılığını Unlimited Love’da da çalışan Rick Rubin üstlendi. Yeni stüdyo LP ile ilgili bir basın açıklamasında grup şunları söyledi:

“Bir şekilde her zaman olduğu grup olarak kendimizi aramaya çıktık. Sırf eğlence olsun diye takıldık. Çok geçmeden yeni şarkılar yaratmanın gizemli sürecine başladık. Yol boyunca yüzlerce kez bizimle arkadaş olan güzel bir kimya karışmasıydı bu. Bu ses ve görüntü akışını bulduğumuzda, madenciliğe devam ettik. Her şey söylenip yapıldığında, birbirimize olan karamsar sevgimiz ve müziğin büyüsü bize ne yapacağımızı bildiğimizden daha fazla şarkı armağan etmişti. Neyse anladık. Arka arkaya iki çift albüm yayımlandı. İkincisi, ilki kadar kolayca anlamlıdır veya tersine çevrilmesi gerekir. Return of the Dream Canteen olduğumuz ve olmayı hayal ettiğimiz her şeydir. Kalplerimizin kanıyla yapıldı.”

Unlimited Love, 2016 çıkışlı The Getaway’den bu yana ilk Red Hot Chili Peppers albümüydü. Ayrıca grubun gitaristi John Frusicante ile 2006 tarihli Stadium Arcadium’dan bu yana çıkan ilk albümü oldu.

1 Nisan ’22 tarihinde Warner Records aracılığıyla yayımlanan Unlimited Love hakkındaki kapsamlı kritik yazımızı okuyun. Ek olarak geçen ay YouTube  kanalımızdaki Efsaneler serimizde Red Hot Chili Peppers’ın kariyerine odaklandığımızı belirtelim. İlgili video şurada.

Grubun yoldaki uzunçaları Return of the Dream Canteen’in ön yüz görseli hemen aşağıda.

Comments are closed.