Red Hot Chili Peppers’ın yıldızı Hollywood Bulvarı’nda

Zaman Makinası|

Los Angeles menşeli majör rock grubu Red Hot Chili Peppers’ın artık bir yıldızı var. Ekip, Hollywood Bulvarı’ndaki Şöhret Yolu’nda yıldız sahibi oldu.

Yıldızın yerleştirilmesi şerefine bir de tören gerçekleştirildi. Gitarist John Frusciante, solist Anthony Kiedis, bass gitarist Flea ve davulcu Chad Smith’in bir araya geldiği törende üyeler Los Angeles anılarını paylaştı. Lokal barlarda ve sokak başında bir avuç insanın karşısında çalarak kariyerlerinin başladığını belirten grup üyeleri başarıya ulaşmalarındaki temel noktanın şu iki sekans olduğunu belirtti: Bir topluluk olarak ısrarlı bir şekilde devam etmek ve zorluklar karşısında güçlü durmak.

Kariyerine 1980’lerin ilk yarısında başlayan Red Hot Chili Peppers özellikle 1999 çıkışlı yedinci stüdyo albümü Californication ile dünya sahnesinde büyük bir etki yaratmıştı. Grup adına bir diğer büyük patlama anı ise 2006 yılındaki Stadium Arcadium albümünün çıkışıydı.

Şu sıralar yepyeni stüdyo uzunçaları Unlimited Love’ın heyecanını yaşayan köklü ekip toplamda altı Grammy Awards’ı vitrininde bulunduruyor.

Comments are closed.