Ringo Starr 80 yaşında

Zaman Makinası|

Tarihe adını altın harflerle yazdıran The Beatles’ın üyesi Richard Starkey ya da sahne mahlasıyla Ringo Starr seksen yaşına adım attı. Efsanevi müzisyen Beverly Hills’deki Beverly Garden Park’ta kendisi için hazırlanan platformda kameralara poz verdi.

İkinci Dünya Savaşı’nın sert atmosferinde, 7 Temmuz ’40 tarihinde Liverpool’da dünyaya gözlerini açan Ringo takvimler 1962 yılını gösterirken The Beatles’ın kadrosuna katıldı ve böylece tüm yaşamı keskin bir dönüşüm yaşadı.

John Lennon, Paul McCartney, George Harrison ile birlikte sekiz yıl geçiren Ringo, popüler müzik tarihinin zirvesine çıkan bir ekibin parçası oldu. Ünlü baterist ve yorumcu 1970’te dağıldığını açıklayan The Beatles sonrasında birçok farklı projede yer aldı ve solo albümler yayımladı.

Doğum gününe özel bir basın buluşması gerçekleştiren Ringo Starr yeni yaşıyla ilgili şöyle diyor: “Bilirsiniz, artık seksen yaşındayım. Bu konuda böyle hissediyorum. Kim bilebilirdi. Seksen. Ama güzel bir gün geçiriyorum. Daha dün sadece yetmiş dokuzdum.”

Comments are closed.