Roland Garros çeyrek finalinde Nadal rakibi Djokovic’i yendi

Zaman Makinası|

Sezonun ikinci grand slam tenis turnuvası olan Roland Garros’ta (Fransa Açık) tek erkekler çeyrek final müsabakasında Rafael Nadal

buy kamagra 100mg

, Novak Djokovic’i 3-1 yenerek adını yarı finale yazdırdı.

Paris’te düzenlenen turnuvanın onuncu günü, İspanyol raket Nadal ile Sırp tenisçi Djokovic arasındaki çeyrek final mücadelesiyle sona erdi. Otoriteler tarafından maçın favorisi Djokovic olarak gösteriliyordu. Nadal’ın yakın geçmişte yaşadığı sakatlık problemleri maçın Djokovic’e yakın görülmesinde önemli bir etkendi. Ancak Nadal sıra dışı bir performansa imza atarak hala ne kadar güçlü olduğunu kanıtladı.

Toplamda dört saat on iki dakika süren karşılaşmayı 6-2, 4-6, 6-2 ve 7-6’lık setlerle 3-1 kazanan Nadal, turnuva tarihinde on beşinci defa yarı final biletini almış oldu.

Maç sonundaki basın toplantısında Nadal “Henüz hiçbir şey kazanmadım. Önermli olan finali de kazanmak” derken, geceden mağlup ayrılan Djovokic ise şöyle konuştu: “O her şeyi doğru yaptı. Ben de elimden geleni yaptım ama Nadal bu akşam harika oynadı.”

Nadal 3 Haziran Cuma günü turnuvanın yarı final karşılaşmasında Alman raket Alexander Zverev ile merkez kort Philippe-Chatrier’de final için mücadele edecek. Roland Garros’ta final heyecanı ise 5 Haziran Pazar günü gerçekleşecek.

 

Comments are closed.