Salon’da yerli isimler

Konser|

Dünya genelinden farklı tarzlarda isimleri sahnesine konuk eden Salon yerli cenahı da boş geçmiyor. Son olarak mekanın bu sezonki takvimine altı yeni isim eklendi.

Daha geniş açıdan bakıldığında bu dönem Deniz Tekin, Kökler Filizleniyor, Lahza, MadenÖktemErsönmez, Direc-t, Tuğçe Şenoğul, Yüzyüzeyken Konuşuruz ve Ağaçkakan gibi yerli sahne temsilcileri Salon’a konuk olacaklar. Hemen aşağıda takvime göre ilerliyoruz:

Solistliğini hip-hop dünyasının yeni yıldızı Ezhel’in üstlendiği Ankaralı reggae grubu Kökler Filizleniyor 8 Aralık akşamı sahnede olacak. Kısa süre önce Ezhel tek başına iki gece üst üste Salon’a çıkmış ve konserleri kapalı gişe gerçekleşmişti.


Sarp Maden, Volkan Öktem ve Alp Ersönmez’den oluşan kadrosuyla MÖE ilk uzunçalarını yıl içinde yayımladı. Modern caz üçlüsü 9 Aralık’ta sahne alıyor. Onlarla gerçekleştirdiğimiz röportajımıza göz atın.


Bir göz kırpma süresi manasına gelen Lahza davulcu Mehmet İkiz ve gitarist Cenk Erdoğan’ın projesi olarak hayata geçiyor. Doğaçlama albümlerini Stockholm Jazz Records üzerinden geçtiğimiz Mayıs ayında yayımladılar. 12 Aralık’ta sahne onların.


Alternatif sahnenin köklü ekiplerinden Direc-t de bir konserle ses vermeye hazırlanıyor. Dünyanın farklı yerlerindeki festivallerde sahne alma başarısını gösteren grubun kariyerinde üç uzunçalar bulunuyor. 13 Aralık’ta Salon’dalar. 


Tuğçe Şenoğul kariyerinin ilk uzunçalarını kısa süre önce yayımladı ve lansman konserini 21 Aralık günü gerçekleştirecek. Müzisyenin Gölgelerine adlı debut kaydını dinleyin.


Yüzyüzeyken Konuşuruz’dan yeni albümün yolda olduğunu biliyoruz. 23 Aralık akşamı gerçekleşecek konserde de o yeni albümden şarkıları çalacaklar. Kaan Boşnak’ın öncülüğündeki ilk dönem kayıtları da ses verebilir. 


Kozakuluçka adlı ilk uzunçalarıyla kariyerini resmen başlatan genç bir isim Deniz Tekin. Yeni dönem alternatif öznelerin başında geliyor. Kozakuluçka hakkındaki kritik yazımızı okuyun ve konser tarihinin 13 Ocak olduğunu not edin.


Burkay Yalnız’ın solo projesi Ağaçkakan da bu yıl içinde yeni albümünü yayımlayan isimlerden. Kısa süre önce lansman konseri için Babylon’a çıkan müzisyen 27 Ocak akşamında ise Salon’da izleyicilerin karşısında olacak. A Naşkvit isimli yeni albüme dair kritik yazımız şurada.

Tüm bu konserlerle ilgili detaylı bilgilere ve programın tamamına Salon’un resmi internet sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Comments are closed.