Selin Gökova’nın ilk teklisiyle tanışın: Haze

Şarkı|

İzmirli genç piyanist Selin Gökova, bağımsız olarak yayımladığı Haze isimli şarkısıyla kariyerinin ilk single paylaşımını gerçekleştirdi.

1999 doğumlu müzisyen, müzik hayatına TOBAV çocuk korosunda şarkı söyleyerek başladı. Koro yıllarında piyanoyla tanışmasıyla özel piyano dersleri almaya başlayan genç sanatçı, ortaokuldayken Fabrizio Paterlini ve Yann Tiersen gibi modern klasik müzik sanatçılarından etkilenerek ilk solo piyano bestelerini yaptı.

Lise yılları boyunca ABRSM sertifikalarıyla desteklediği klasik piyano eğitiminin yanında kendi bestelerini yapmaya devam eden Selin Gökova, üniversite yıllarında neo-klasik müziğin deneysel ve özgün dünyasını keşfetmesiyle bestelerinde etkileri hüküm süren geleneksel klasik batı müziğinin mükemmeliyetçi ve virtüözik doğası yerini neo-klasiğin minimal tınılarına bıraktı. Eğitimine Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünde devam eden sanatçı, iki sene boyunca Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü Rock Korosunda da korist ve piyanist olarak yer aldı.

Solo piyanoya ek olarak yaylılar ve flüt için de çalışmalar yaptı. 2020 yılının ortalarında Young Women Composers Camp için bestelediği ve ICE Ensemble’dan Wendy Richman tarafından icra edilen Wanderer adlı solo viyola bestesi Philadelphia merkezli WRTI klasik müzik radyosunda Back to School kutlama haftası kapsamında yayımlanan altı besteden biri oldu.

Selin Gökova imzalı Haze hemen aşağıda sizi bekliyor.

Comments are closed.