Semiramis Pekkan’dan plak geliyor

Yeni Sesler|

1970’lerin ilk yarısında Türk Pop Müziği’nin zirve isimlerinden olan ve o dönem iki Altın Plak alan sinema ve ses sanatçısı Semiramis Pekkan’ın Semiramis albümü tekrar yayımlanıyor.

1969-1975 yılları arasındaki çok kısa süren müzik kariyerinde yayınladığı üçüncü ve son albümü Semiramis, yıllar sonra yeniden plak formatıyla satışa sunuluyor. Albüm 20 Ocak ’21 tarihinden itibaren Kervan Plak etiketiyle ve Esen Elektronik işbirliğiyle servis edilecek.

Usta yönetmen Çağan Irmak’ın, sinemaseverler tarafından büyük ilgi gören Issız Adam filminde ses verdikten sonra genç kuşak müzikseverlerin de favorisi haline gelen Bana Yalan Söylediler adlı eserin de bulunduğu bu albüm toplamda on şarkıdan oluşuyor.

Esin Engin, Norayr Demirci, Attila Özdemiroğlu ve Osman İşmen gibi usta müzik adamlarının aranjörlüğünde hazırlanan Semiramis’te, Jose Feliciano, Alain Barriere gibi dünyanın efsane bestecilerinin eserlerine, Fikret Şeneş ve Ülkü Aker’in Türkçe sözler yazarak müzik dünyamıza kazandırdığı şarkılarla birlikte, Orhan Gencebay’ın en büyük hitlerinden Sen Hayatsın Ben Ömür ile sözleri Ülkü Aker’e ait olan Çöpçatan adlı iki eseri de bulunuyor.

Yeni teknolojik imkanlarla 180 gr ağırlığında ve orijinal analog kayıtlara sadık kalınarak hazırlanan Semiramis’in tam şarkı listesi ve ön yüz görseli aşağıda.

 A Yüz 

1/ Doğum Günün Kutlu Olsun
2/ Bana Yalan Söylediler
3/ Nerdeysen
4/ Ya O Ya Ben
5/ Sevgilim Der misin

 B Yüz 

1/ Unuttu Unuttu
2/ İki Kere Ağlamışım
3/ Neydi Neydi Ne
4/ Çöpçatan
5/ Sen Hayatsın Ben Ömür

Comments are closed.