Seyfi Dursunoğlu hayatını kaybetti

Zaman Makinası|

1970’lerin açılışından başlayarak uzun yıllar boyunca sahne ve televizyondaki gösterileriyle efsaneleşen Huysuz Virjin’i meydana çıkaran Seyfi Dursunoğlu yaşama veda etti.

Dün akşam saatlerinde seksen yedi yaşında hayatını kaybeden sanatçı 1 Ekim ’32 tarihinde Trabzon’da dünyaya gözlerini açmıştı. 

Üniversite eğitimini yarıda bırakarak Sosyal Sigortalar Kurumu’nda memur olarak çalışmaya başlayan Dursunoğlu tam on sekiz yıl devlet memurluğu yaptı ve ardından işinden ayrıldı.

Dursunoğlu, takvimler 1970’i gösterirken Huysuz Virjin mahlasıyla yepyeni bir kariyerin başlangıcına imza attı. Küçük mekanlardaki kısa sekanslı gösterilerle başlayan Huysuz Virjin’in performansları yıllar içerisinde büyük sahnelere ve hatta majör TV kanallarına kadar yükseldi.

Huysuz Virjin’in performanslarındaki cesur dili, doğaçlama ilerleyişi, şarkıları, direkt üslubu ve kendine özgün dansları Seyfi Dursunoğlu’nu nevi şahsına münhasır bir sahne kişiliğine ulaştırdı.

Son yıllarda televizyonda şov gerçekleştiremeyen Huysuz Virjin bu durumla ilgili şunları söylemişti: “Yetmiş altı yaşında bir erkek, kadın kılığına girdiği zaman sadece komik olur. Başka hiçbir şey olmaz. Bu benim ayıbım değil. Ayıbı yapanlar düşünsün.”

Seyfi Dursunoğlu katıldığı bir televizyon programında evini ve bankadaki parasını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne, bedenini ise tıp öğrencilerine bıraktığını belirtmişti.

Comments are closed.