Sezer Koç yola kendi adıyla devam ediyor

Yeni Sesler|

Can Özen ile birlikte The Away Days’in kurucu kadrosunda yer alan ve uzun süre gitarist olarak ekiple birlikte hareket eden Sezer Koç artık yola solo olarak devam ediyor.

İstanbul’da yaşayan müzisyen bu kapsamdaki ilk single çalışmasını Kal Yanımda adıyla 18 Eylül ’20 tarihinde, bir başka deyişle bu cuma günü yayımlıyor.

Tarafımıza gelen basın bülteninde Sezer’in ilham kaynakları arasında Kings of Convenience, The xx ve Blonde Redhead gibi ekipler yer alıyor ve sound arayışında şu vurgu yapılıyor:

 

Görme veya işitme duyularının birinden vazgeçmek zorunda olsan, sorusuna ‘görmekten vazgeçerdim’ diye cevap veren Sezer için konuştuğu dilin alfabesi notalar ve dertlerini bu notalar yoluyla ve tamamen kendi dışavurumuyla aktarmak istiyor.

 

The Away Days’ın aksine üretim sürecini Tükçe sözlü şarkılarla ve tamamen tek başına var edecek olan Sezer Koç’un ilk şarkısı Kal Yanımda’yı bu cuma sizlerle paylaşacağız. Onun iki numaralı teklisini bir sonraki ay servis edeceğini de son söz olarak belirtelim.

Comments are closed.