Shearwater 6 yıl sonra yeni albümünü müjdeledi! Öncü single Xenarthran burada

Video|

Shearwater, 2016’daki Jet Plane ve Oxbow’dan bu yana ilk yeni albümleriyle geri döndüklerini duyurdu. The Great Awakening adını taşıyan söz konusu yeni LP 10 Haziran’da Polyborus etiketiyle çıkıyor.

Albümün öncü single çalışması Xenarthran ise şimdiden paylaşıldı. Şarkı için Emily Cross yönetmenliğinde hazırlanan video sayfanın en aşağısında.

Tarafımıza ulaşan basın bülteninde şu vurgular yer alıyor: “Xenarthrans, çoğunlukla Güney Amerika’da yaşayan garip eklemli memelilerdir. Armadillolar, karıncayiyenler ve tembel hayvanlardır. Sadece bir armadillo türü ABD’nin güneyine kadar geldi ve biz Teksas’ta albümü kaydederken, onları alacakaranlıkta belli belirsiz tarlalarda koşturduklarını veya bir yağmur fırtınasından sonra çamurda burnunu çektiklerini sık sık gördüm. Hayranlıkla izlemekten kendimi alamadım. Binlerce mil incecik ayakları üzerinde, uzun burunları yere dönük, tanıdık olmayan tehlikelerle dolu yabancı manzaralarda yuvarlanarak yürümüşlerdi. Bu şarkı ve Emily’nin ürkütücü videosu tam olarak armadillollar ilgili değil ama onlar tehditkar ama yine de çok güzel bir dünyanın karanlık alanlarında yolunuzu açmakla ilgili. Sonlara doğru kükreyen sesler Guyana’da kaydettiğim uluyan maymunlardır.”

Comments are closed.