Sónar İstanbul 2017 yaklaşıyor

Konser|

Sonar Festivali Barcelona dışında Reykjavik’ten sonra ilk kez İstanbul’da düzenleniyor. Zorlu PSM’de gerçekleşecek festivalin tarihi 24-25 Mart 2017.

Aylar önce yapılan ilk açıklamada Moderat, Roisin Murphy, Clark ve Floating Points gibi isimlerin programda yer alacağı duyurulmuştu. Festivale son olarak Villette, Vildan Gündüz, Büber, Doğu Orcan, Fasitdaire, İpek Görgün & Biblo, Mabbas, Seretan, Fuchs & Cervus, Weval ve Tim Hecker gibi isimler eklendi.

İlk kez 1994 yılında Barcelona’da gerçekleşen ve bugüne kadar yirmi yedi farklı şehirde elli beş kez düzenlenen Sonar, kültür sanat dünyasının evrimine ve geleceğe uzanan yaratıcılıklara ev sahipliği yapmayı amaçlayan bir festival olma özelliğiyle öne çıkıyor.

Sonar Istanbul’un, kültür sanat sahnesinin dinamiklerini ele alan, yaratıcılık ve teknoloji çerçevesinde oluşturulan Sonar+D bölümünün görsel ve işitsel performans içeriği de açıklandı. Kültür teknoloji alanındaki önemli başlıkların konuşulacağı panelleri, ses enstalasyonları, atölyeleri ve demoları da festival kapsamında yer alacak.

Sonar Istanbul ile ilgili daha detaylı bilgi için festivalin sayfasına göz atabilirsiniz.

Comments are closed.