“Sonra insanların şarkıya nasıl bağlanacağını düşünüyorum”

Röportaj|

Parisli şarkıcı, söz yazarı, multi-enstürmanist ve yapımcı Oscar Anton, ilk turnesi kapsamında bu akşam Zorlu PSM % 100 Studio’da sahne alacak. Anton ile röportaj gerçekleştirdik.

prednisolon kaufen rezeptfrei

, Times;”>Merhaba, zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Direkt bir soruyla başlamak isteriz: Kimdir Oscar Anton?

Selamlar. Bana yer açtığınız için çok teşekkür ederim. Ben Oscar Anton, Fransızım. Yirmi beş yaşındayım ve Paris’te yaşıyorum. Müzik yapıyorum. Küçüklüğümden beri müzik yapıyorum ve hepsi bu.

Yeni single, tur tarihleri ​​ve yeni videolar hakkında nasıl bir ilerleyişiniz var?

Bu yıl kendime her ay bir kartpostal yayınlamak için bir meydan okuma koydum, bu yüzden temelde her ay farklı bir ülkeden iki şarkı yayınlıyorum. Şarkılardan biri yerel bir sanatçının yer aldığı bir şarkı, diğeri ise aslında bir podcast ile bir şarkı arasında, aslında geziyi açıkladığım bir yer oluyor. Sanatçıyla nasıl tanıştığımı, şarkıyı nasıl yaptığımızı anlatıyor. Projeyle ilgili her şeyi aylar sonra anlatıyorum o yüzden evet, bu projeyi yapmak için bu yıl çok seyahat ediyorum ve her şeyi kendim yapıyorum. Eskiden hep yatak odamda çalışırdım.

2020 yılında ben aynı şeyi yaptım: Yatak odamdan her ay müzik yayımlamak. Bunu tek başıma yaparak bu yıl tam tersini yapmak istedim. Ayrıca bir tur var. Ben ilk kez tura çıkıyorum. Bu çok çılgın bir şey çünkü neredeyse tüm hayatım boyunca bu anın hayalini kuruyordum. Bu Cuma İstanbul’da başlayan bir Avrupa turnesi bu. Paris’ten gelip İstanbul’da çalmak benim için çok çılgın bir şey. Ayrıca evet yeni yeni videolar: YouTube kanalımda şarkılara eşlik eden iki video geliyor. Bu bir nereye gittiğimi, tanıştığım insanları görmek için bir müzik videosu, bir vlog arasında oluyor biraz.

Müziğinizi en iyi hangi moda stili veya markası tanımlar?

Bu çok zor bir soru çünkü müziğimi nasıl tanımlayacağımı bile bilmiyorum, bu yüzden tarif edecek bir marka bulmak oldukça zor, sanırım Fransız markası Jacquemus ile yanıt vereceğim. Bu markayı gerçekten seviyorum çünkü her şey renklerle ilgili, doğrudan Fransa’nın güneyinden ilham alıyor, Fransa’nın güneyini seviyorum, her yıl tatil için oraya gidiyorum. Sanırım güneşin her zaman orada olduğu bir yerde olmalıyım ve Jacquemus’un kıyafetleri gerçekten çok estetik ve Fransa’nın güneyine mükemmel bir şekilde uyuyor, çok basit, en azından basit görünüyor ve bu yüzden gerçekten beğeniyorum.

Fransa’da büyürken müzik sahnesine nasıl girdiniz? Bunu bir yaşam için yapmak istediğinizi ne zaman anladınız ve bu süreçte müzikal etkileriniz nelerdi?

Fransa’da büyümek, ama bence özellikle Paris’te büyümek güzel. Açık performanslar yapmak için gidebileceğiniz çok fazla bar ve yer ve her şey var. On üç ya da on dört yaşlarındayken ilk müzik deneyimim aslında bu barlara gidip beni dinlemeyen insanlarla sadece bir şarkı çalmaktı. (gülüyor) Bunu çok yaptım.

 

Müzik çalmak istediğimi ilk öğrendiğim an bir konserdi: Coldplay’in Parc des Princes’teki konseri bana bir çekim gibiydi, onları çalarken gördüm ve atmosfer çok güzeldi. Bunu bir iş olarak yapmanın mümkün olduğunu bile bilmiyordum.

 

Müzikten etkilenmeme gelince, aslında ailem okula gitmeden önce televizyon izlememi istemedi ama kahvaltı yaparken koleksiyondan bir plak seçmeme izin verdiler ve muhtemelen on yaşındaydım. O zamanlar ailem çok fazla İngiltere müziği, Uluslararası Müzik ve modern Fransız müziği dinliyordu. Bu yüzden çok fazla Robbie Williams, U2, Coldplay, ama aynı zamanda Bob Marley, Police dinledim. Jazz da çok dinledim ve elektronik müziği de seviyorum. Fatboy Slim gibi. Müzikle çok erken ve çok farklı türlerle tanıştım. O zamanlar hiç düşünmeden müziğe ilgi duymaya başlamıştım ve bu yüzden bugün hep farklı müzikler yapmaya çalışıyorum.

Müzik yapma sürecinde bize ne söylemek istersiniz?

Ben sadece insanlara bir şeyler hissettirmek istiyorum. Müzik dinleme şeklim bu, bir şarkıyı severim çünkü bana bir şeyler hissettiriyor, yaşadığım bir anı düşündürüyor. Her şarkı sana bunu yapamaz. Müzik yaparken insanları pek düşünmüyorum, bu biraz ben merkezli bir süreç. Bu şarkıyı ne gibi seviyorum? Bunu yaratmayı seviyor muyum? Cevap “evet” ise, o şarkıyı yayımlıyorum ama sanırım önce kendim için yapıyorum, sonra insanların şarkıya nasıl bağlanacağını düşünüyorum.

Sizi çok yakında burada canlı izleyeceğiz. Peki, bu konser hakkında neler söylemek istersiniz?

Evet. Bu Cuma İstanbul’a geliyorum. Çok yakında, aslında şimdi provalara gidiyorum. Biliyorsunuz ki bu benim ilk turum, birçok farklı sanatçıyla birçok konser verdim ve bunu ilk defa kendim yapıyorum, bu yüzden mümkün olan en iyi şovu yapmak için elimden gelenin en iyisini yaptım ve gerçekten umarım öylesinizdir. hoşuna gidecek! Seviyorum, en azından bununla gurur duyuyorum! Yakında görüşürüz ve bu röportaj için tekrar teşekkür ederim.

Comments are closed.