Sound of Europe yaklaşıyor

Konser|

İstanbul ve Ankara, kültür-sanat hayatına ivme kazandıracak yepyeni bir festivale ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Sound of Europe Festivali Avrupa’nın yeni seslerini Türkiye’deki dinleyicisi ile buluşturmak üzere yola çıkıyor. 

Avrupa Birliği Yaratıcı Avrupa programı tarafından desteklenen Avrupa ağlarından EUNIC’in (European Union National Institutes for Culture) İstanbul ve Ankara kümelerinin girişimi ve Kadıköy Belediyesi ile Çankaya Belediyesi’nin katılımı ile hayata geçirilen Sound of Europe Festivali, Avrupa müziğinin yeni ve başarılı seslerinin sergileneceği kapsayıcı bir seçki ile 10, 11 ve 12 Haziran 2022’de İstanbul Alan Kadıköy ve Ankara Ahlatlıbel Atatürk Parkı’nda müzikseverleri bir araya getirecek. Festivale katılım ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. 

Avrupa’dan on iki farklı müzik grubunu Türkiye’den yerel sanatçılarla aynı sahnede buluşturarak ortak bir diyalog ve bir etkileşim platformu oluşturmayı hedefleyen Sound of Europe Festivali, geniş müzikal seçkisiyle yediden yetmişe tüm müzikseverleri İstanbul ve Ankara’da bir araya getirecek.

 

Comments are closed.