Sunucu Bülent Özveren hayatını kaybetti

Zaman Makinası|

Geçtiğimiz günlerde rahatsızlanarak yoğun bakıma alınan televizyon sunucusu Bülent Özveren yetmiş dokuz yaşında hayatını kaybetti.

Bu acı haberi sunucunun eşi Sebla Özveren sosyal medya hesabından yaptığı şu açıklamayla duyurdu: “Çok üzgünüm. Bülent’i kaybettik. Başımız sağolsun”

Uzun süre TRT’de çalışan Bülent Özveren, Eurovision Şarkı Yarışması’nın 1975-2012 yıllarında aralıklarla Türkçe sunuculuğunu üstlenmişti. 2003 yılında Sertab Erener’in Everyway That I Can şarkısıyla Eurovision birinciliğine ulaştığı anlarda Özveren şunları söylemişti: 

Şu anda çok heyecanlıyım. Bu müthiş bir şey. İnanın herkes ayağa kalktı ve bizi tebrik ediyor. Tam 25 yıl bu anı bekledik. Semiha Yankı’nın sonunculuğuyla başlayan yolculukta hak ettiğimiz birinciliğe Sertab Erener’le ulaşıyoruz. Hayatımda bu sahneyi yaşadığım için Allahıma şükrediyorum.”

Bülent Özveren, 1943 yılında İstanbul’da doğdu. 1965 yılında TRT İstanbul Radyosu’nda göreve başladı. 1971 yılında deneme yayınına başlayan TRT İzmir televizyonunda ilk canlı TV yayınlarını gerçekleştirdi. 1972 yılında TRT Haber Dairesi’nin açtığı spor spikerliği sınavını kazanarak diplomalı spor spikeri oldu. 1975 yılında bir program önerisi ile TRT’nin Eurovision Şarkı Yarışması’na ilk kez katılmasını sağladı.

Comments are closed.