Tarihten // Al Pacino

Zaman Makinası|

Her hafta perşembe günleri BacktotheSound’un Instagram adresinde Tarihten başlığıyla zaman koridoruna dalıyoruz! Bu haftaki yolculuğumuzun merkezinde majör aktör Al Pacino var.

Tarih 1973. Yer New York. Otuz üç yaşındaki aktör Al Pacino yönetmen koltuğunda Sidney Lumet’in yer aldığı Serpico filminde başrolü üstleniyor. Fotoğraflar The Hollywood Archive’e ait.

1959-1972 arasında New York Polis Departmanı’nda çalışan Frank Serpico’nun görevde olduğu süre boyunca başından geçen olayları tüm çıplaklığıyla aktaran film gösterime girer girmez Birleşik Devletler bürokrasisinde deprem etkisi yaratırken uzun süre boyunca da bu etkisini sürdürmeye devam edecek.

Frank Serpico, kendisini canlandıran ve bu rolüyle Golden Globe’a ulaşan Al Pacino için şöyle diyecek: “Haklıyken hiçbir zaman kaçmadım. Al Pacino beni oynadı. Daha ne olsun!”

View this post on Instagram

TARİHTEN // 1973 – New York City'de Al Pacino! 33 yaşındaki aktör yönetmen koltuğunda Sidney Lumet'in yer aldığı Serpico filminde başrolü üstleniyor. 1959-1972 arasında New York Polis Departmanı'nda çalışan Frank Serpico'nun görevde olduğu süre boyunca başından geçen olayları tüm çıplaklığıyla aktaran film gösterime girer girmez Birleşik Devletler bürokrasisinde deprem etkisi yaratırken uzun süre boyunca da bu etkisini sürdürmeye devam edecek. Frank Serpico, kendisini canlandıran ve bu rolüyle Golden Globe'a ulaşan Al Pacino için şöyle diyecek: "Haklıyken hiçbir zaman kaçmadım. Al Pacino beni oynadı. Daha ne olsun!" _ ? Hollywood Archive

A post shared by BacktotheSound (@backtothesound) on

Comments are closed.