Tarihten // Amy Winehouse

Zaman Makinası|

Her hafta perşembe günleri BacktotheSound’un Instagram adresinde Tarihten başlığıyla zaman koridoruna dalıyoruz! Bu haftaki yolculuğumuzun merkezinde modern soul temsilcisi Amy Winehouse var.

Tarih 10 Şubat ’08. Yer Londra. Sahnede yirmi dört yaşındaki Amy Winehouse. The Riverside Studios’taki bu canlı performans 50. Grammy Awards seremonisi kapsamında gerçekleşiyor.

Resmi belgedeki ilgili bölumde yer alan “Sabıkası kabarık bir uyuşturucu bağımlısı olduğu” gerekçesiyle Birleşik Devletler tarafından vize talebi reddedilen müzisyen kendi şehri Londra’dan canlı bağlantı ile Grammy gecesine dahil oluyor.

Winehouse katılamadığı gecede yılın en iyi kaydı, en iyi çıkış yapan sanatçı, yılın şarkısı dallarını da içeren tam beş Grammy kazanıyor. Sahnedeyken önündeki monitör aracılığıyla ödülleri kazandığını gören Winehouse gözyaşlarına boğuluyor ve “Bu başarı ekibim, ailem ve beni olduğum gibi kabul eden Londra için” diyor.

Amy Winehouse’a dair fotoğraf sanatçısı Peter Macdiarmid’in çektiğini detaylı görsellere hemen aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

View this post on Instagram

TARİHTEN // 10 Şubat '08 – Londra'da Amy Winehouse! The Riverside Studios'taki bu canlı performans 50. Grammy Awards seremonisi kapsamında gerçekleşiyor. Resmi belgedeki ilgili bölumde yer alan "Sabıkası kabarık bir uyuşturucu bağımlısı olduğu" gerekçesiyle Birleşik Devletler tarafından vize talebi reddedilen müzisyen kendi şehri Londra'dan canlı bağlantı ile Grammy gecesine dahil oluyor. 24 yaşındaki Winehouse katılamadığı gecede yılın en iyi kaydı, en iyi çıkış yapan sanatçı, yılın şarkısı dallarını da içeren tam 5 Grammy kazanıyor. Sahnedeyken önündeki monitör aracılığıyla ödülleri kazandığını gören Winehouse gözyaşlarına boğuluyor ve "Bu başarı ekibim, ailem ve beni olduğum gibi kabul eden Londra için" diyor. _ 📸 Peter Macdiarmid _ Bundan 9 yıl önce, 23 Temmuz '11 tarihinde henüz 27 yaşındayken hayata gözlerini kapatan Amy Winehouse'u tüm gücümüzle selamlıyoruz. Onun var ettiği şarkılar ve sesler sonsuza dek burada yaşayacak.

A post shared by BacktotheSound (@backtothesound) on

Comments are closed.