Tarihten // Audrey Hepburn

Zaman Makinası|

Her hafta perşembe günleri BacktotheSound’un Instagram adresinde Tarihten başlığıyla zaman koridoruna dalıyoruz! Bu haftaki yolculuğumuzun merkezinde majör aktris Audrey Hepburn var.

Tarih 1 Kasım ’51. Yer New York. Yirmi iki yaşındaki aktris kariyerinin bu erken döneminde meşhur tiyatro oyunu Gigi’de başrolü üstleniyor.

Dünyaya gelir gelmez anne ve babası boşanan, annesinin ikinci evliliği nedeniyle Nazi işgalindeki Hollanda’ya gitmek zorunda kalan Hepburn yokluk ve mağlup bir psikoloji içerisinde büyüdü. Savaşın sonrasında Londra’ya göç etti ve bale okuluna yazıldı. Bu sırada modellik de yapmaya başlayan Hepburn esas amacı olan sinema yıldızlığı için büyük çaba sarfetti ve ilk filmi Young Wives Tale’daki performansıyla bu amacı doğrultusunda güçlü bir adım attı.

Hepburn yarım asra yaklaşan kariyeri boyunca birçok büyük ödüle layık görülecek, yer aldığı sinema filmi ve tiyatro oyunlarındaki performansıyla tarihe geçecek. Son nefesini verdiği 20 Ocak ’93 tarihine kadar üretmeye, sancılı final yıllarına rağmen sanatını var etmeye devam edecek.

Audrey Hepburn’e dair fotoğraflara ve sanatçının tüm hayatından izler taşıyan story paylaşımlarımıza hemen aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

View this post on Instagram

TARİHTEN // 1 Kasım '51 – New York'ta Audrey Hepburn! 22 yaşındaki aktris kariyerinin bu erken döneminde meşhur tiyatro oyunu Gigi'de başrolü üstleniyor. Dünyaya gelir gelmez anne ve babası boşanan, annesinin ikinci evliliği nedeniyle Nazi işgalindeki Hollanda'ya gitmek zorunda kalan Hepburn yokluk ve mağlup bir psikoloji içerisinde büyüdü. Savaşın sonrasında Londra'ya göç etti ve bale okuluna yazıldı. Bu sırada modellik de yapmaya başlayan Hepburn esas amacı olan sinema yıldızlığı için büyük çaba sarfetti ve ilk filmi Young Wives Tale'daki performansıyla bu amacı doğrultusunda güçlü bir adım attı. Audrey Hepburn yarım asra yaklaşan kariyeri boyunca birçok büyük ödüle layık görülecek, yer aldığı sinema filmi ve tiyatro oyunlarındaki performansıyla tarihe geçecek. Son nefesini verdiği 20 Ocak '93 tarihine kadar üretmeye, sancılı final yıllarına rağmen sanatını var etmeye devam edecek. _ ? Milton H. Greene

A post shared by BacktotheSound (@backtothesound) on

Comments are closed.