Tarihten // Brad Pitt

Zaman Makinası|

Her hafta perşembe günleri BacktotheSound’un Instagram adresinde Tarihten başlığıyla zaman koridoruna dalıyoruz! Bu haftaki yolculuğumuzun merkezinde majör aktör Brad Pitt var.

Tarih aralığı 1 Haziran – 11 Aralık ’98. Yer Los Angeles. William Bradley Pitt ya da sahne mahlasıyla sadece Brad Pitt yönetmen koltuğunda David Fincher’ın bulunduğu Fight Club’ta başrolde yer alıyor.

Chuck Palahniuk’un aynı adlı romanından beyaz perdeye uyarlanan film günümüz modern toplumunda orta sınıf distopyası yaratıyor ve o dünyada kendi gerçekliğini aktarıyor. Pitt de işte bu soyut gerçeklikteki soyut karaktere can veriyor.

Otuz beş yaşındaki majör oyuncu Eylül 1999’da vizyona giren Fight Club’ın yirminci yıl kutlamasında şunları söyleyecek: “İlk eleştiriler olumsuzdu. Academy Awards bizi görmedi. Ancak ben Fight Club’ın çok iyi bir film olduğuna inanıyordum. Bu hissi Seven’da ve True Romance’ta da hissetmiştim. Fight Club çok iyi bir film ve zaman beni haklı çıkardı.”

Brad Pitt’e dair Hollywood Archive’den aldığımız detaylı görsel paylaşımlarımıza hemen aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

View this post on Instagram

TARİHTEN // 1 Haziran — 11 Aralık '98 – Los Angeles'ta William Bradley Pitt! 35 yaşındaki aktör yönetmen koltuğunda David Fincher'ın bulunduğu Fight Club'ta başrolde yer alıyor. Chuck Palahniuk'un aynı adlı romanından beyaz perdeye uyarlanan film günümüz modern toplumunda orta sınıf distopyası yaratıyor ve o dünyada kendi gerçekliğini aktarıyor. Pitt de işte bu soyut gerçeklikteki soyut karaktere can veriyor. Majör oyuncu Eylül 1999'da vizyona giren Fight Club'ın 20. yıl kutlamasında şunları söyleyecek: "İlk eleştiriler olumsuzdu. Academy Awards bizi görmedi. Ancak ben Fight Club'ın çok iyi bir film olduğuna inanıyordum. Bu hissi Seven'da ve True Romance'ta da hissetmiştim. Fight Club çok iyi bir film ve zaman beni haklı çıkardı." _ ? Hollywood Archive

A post shared by BacktotheSound (@backtothesound) on

Comments are closed.