Tarihten // Brian Epstein

Zaman Makinası|

Her hafta perşembe günleri BacktotheSound’un Instagram adresinde Tarihten başlığıyla zaman koridoruna dalıyoruz! Bu haftaki yolculuğumuzun merkezinde Brian Epstein var.

Tarih 1964. Yer Amerika Birleşik Devletleri. The Beatles’ın yirmi dokuz yaşındaki menajeri, temsil ettiği grup bir stadyum konserinde performans sergilerken sahneyi en önden takip ediyor.

Brian önümüzdeki üç yıl daha Beatles’ı taşımayı sürdürecek. 1967 yılında babasının vefatıyla birlikte derin bir depresyona sürüklenecek ve aynı yıl aşırı doz sakinleştirici madde kullanımı nedeniyle otuz iki yaşında hayatını kaybedecek. Brian Epstein’i Paul McCartney’den dinleyelim:

“Çok havalıydı. Bizden bir kuşak büyüktü ve ona inanılmaz saygı duyuyorduk. Onu hiçbir zaman tıraşsız yüzle, ütüsüz gömlekle göremezdiniz. Sigarasını içerken bile Epstein gibiydi, acele etmezdi. Diyaloglarda da sakin kalırdı. Karşısındakini sakince dinlerdi. Toplantılardaki çözüm odaklı tavrı onun kişiliğinin bir yansımasıydı. Beatles’ı o var etmedi ama o büyüttü, o zengin etti. Amerika turnemizin etkisini Brian’a borçluyuz. Aslında birçok şeyi ona borçluyuz. Onu kaybettiğimizde kendimizden bir parça da kayboldu gitti.”

Brian Epstein’e dair Curt Gunther imzalı fotoğrafa ve kült menajerin tüm hayatından izler taşıyan story paylaşımlarımıza Instagram adresimizden ulaşabilirsiniz.

Comments are closed.