Tarihten // Bryan Cranston

Zaman Makinası|

Her hafta perşembe günleri BacktotheSound’un Instagram adresinde Tarihten başlığıyla zaman koridoruna dalıyoruz! Bu haftaki yolculuğumuzun merkezinde aktör Bryan Cranston var.

Tarih aralığı 20 Ocak ’08 – 29 Eylül ’13. Yer Albuquerque. Usta aktör Cranston elli yaşında rutin bir hayat sürerken ölümcül bir hastalığa yakalandığını öğrenen, üstün mesleki birikimine karşın hedeflerinin uzağında bir alanda çalışan, zaman zaman ek iş kapsamında oto yıkamacıda tekerlek parlatsa da kredi kartından sadece on beş dolarlık alışveriş yaptığı için evden laf işiten, eşinin hamileliği döneminde yanlış ilaç kullanımı ve gizli komplikasyonlar yaşaması sonucu oğlu engelli olarak dünyaya gelen, kurucusu olduğu milyar dolarlık şirkette pay sahibi olamayan, on altı yıldır oturduğu eve bir o kadar daha kredi borcu olan ve tüm bu flu yaşam çizgilerini Heisenberg mahlasını var ederek yok etmeye çalışan Walter White karakterine can veriyor.

Walter White ve onun “Evet. Bunu istedim. Kendim için istedim. Çok hoşuma gitti” diyerek olumladığı alt karakteri Heisenberg, TV tarihinin en büyük etkilerinden birini yaratacak ve Bryan Cranston bu dizideki performansıyla sıra dışı kariyer kırılması yaşayacak.

Cranston yıllar sonra Breaking Bad’de yansıttığı kişilik hakkında şöyle konuşacak: “Ailesi için yaptı. Ama daha çok kendisi için yaptı. Her şeyi. Baskı altında doğru kararlar alamadı. Walt o testi geçemedi. Yine de son damlasına kadar denedi.”

Birleşik Devletler merkezli kanal AMC’nin arşivinden ulaştığımız fotoğraflara ve sanatçının tüm hayatından izler taşıyan story paylaşımlarımıza hemen aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

View this post on Instagram

TARİHTEN // 20 Ocak '08 – 29 Eylül '13 _ Albuquerque'de Bryan Cranston! Usta aktör 50 yaşında rutin bir hayat sürerken ölümcül bir hastalığa yakalandığını öğrenen, üstün mesleki birikimine karşın hedeflerinin uzağında bir alanda çalışan, zaman zaman ek iş kapsamında oto yıkamacıda tekerlek parlatsa da kredi kartından sadece 15 dolarlık alışveriş yaptığı için evden laf işiten, eşinin hamileliği döneminde yanlış ilaç kullanımı ve gizli komplikasyonlar yaşaması sonucu oğlu engelli olarak dünyaya gelen, kurucusu olduğu milyar dolarlık şirkette pay sahibi olamayan, 16 yıldır oturduğu eve bir o kadar daha kredi borcu olan ve tüm bu flu yaşam çizgilerini Heisenberg mahlasını var ederek yok etmeye çalışan Walter White karakterine can veriyor. Walter White ve onun "Evet. Bunu istedim. Kendim için istedim. Çok hoşuma gitti" diyerek olumladığı alt karakteri Heisenberg, TV tarihinin en büyük etkilerinden birini yaratacak ve Bryan Cranston bu dizideki performansıyla sıra dışı kariyer kırılması yaşayacak. Cranston yıllar sonra Breaking Bad'de yansıttığı kişilik hakkında şöyle konuşacak: "Ailesi için yaptı. Ama daha çok kendisi için yaptı. Her şeyi. Baskı altında doğru kararlar alamadı. Walt o testi geçemedi. Yine de son damlasına kadar denedi." _ ? AMC

A post shared by BacktotheSound (@backtothesound) on

Comments are closed.