Tarihten // Daft Punk

Zaman Makinası|

Her hafta BacktotheSound’un Instagram adresinde Tarihten başlığıyla zaman koridoruna dalıyoruz! Bu haftaki yolculuğumuzun merkezinde Daft Punk var.

Tarih 1995. Yer Paris. Daft Punk’ı var eden ve kariyerine henüz başlayan genç ikili Thomas Bangalter ve Guy-Manuel de Homem-Christo ilk fotoğraf çekimlerinden birini gerçekleştiriyor.

’90’ların ikinci yarısından itibaren dünya elektronik müzik sahnesinde parmakla gösterilecek, yayımladığı albümlerle kült mertebesine çıkacak, 2013 tarihli Random Access Memories uzunçalarıyla Grammy kazanıp satış rekorları kıracak Daft Punk tüm bunlardan yıllar önce, 1995’te bir Fransız televizyon kanalına şunları söylüyor:

“Şimdi müzik endüstrisinin herkese açık olduğu ve gerçekten isteyen herkesin bu endüstrinin içine girmesi gereken bir çağa adım atıyoruz. Çok uzun zamandır gardımızı kıran berbat ve tükenmiş ürünlere alıştık. Ama bu uzun sürmeyecek.”

Daft Punk’ın Piers Allardyce imzasıyla Shutterstock lisansını taşıyan maskesiz fotoğraflarına ve grubun tüm kariyerinden izler taşıyan story paylaşımlarımıza Instagram adresimizden ulaşabilirsiniz.

Comments are closed.