Tarihten // Elvis Presley

Zaman Makinası|

Her hafta perşembe günleri BacktotheSound’un Instagram adresinde Tarihten başlığıyla zaman koridoruna dalıyoruz! Bu haftaki yolculuğumuzun merkezinde rock & roll tavrının sembolü Elvis Presley var.

Tarih 27 Haziran ’68. Yer California. Otuz üç yaşındaki majör müzisyen kariyerini tekrar üst perdeye taşıyacak olan NBC Comeback konseri için stüdyo içindeki sahnede performans sergiliyor.

Yoksul bir ailenin içinde büyüyen Elvis takvimler 1955’i gösterirken kariyerini başlatmış ve analog dünyanın dar teknolojisi söz konusuyken global çapta etki yaratmayı başarmıştı. Ancak uzun dönem askere gidişi, o esnada The Beatles’ın ortaya çıkışı ve sıradan filmlerde oynamaktan müzik çalışmalarına gerekli özeni gösteremeyişi onun görece unutulmasına yol açmıştı.

Bu konser performansının 3 Aralık ’68 tarihinde TV’de yayımlanması ise Elvis Presley kültünün hala nefes aldığını milyonlarca insana hatırlatacaktı.

Elvis Presley’e dair NBC arşivinden ulaştığımız detaylı görsellere hemen aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

View this post on Instagram

TARİHTEN // 27 Haziran '68 – California'da Elvis Presley! 33 yaşındaki majör müzisyen kariyerini tekrar üst perdeye taşıyacak olan NBC Comeback konseri için stüdyo içindeki sahnede performans sergiliyor. Yoksul bir ailenin içinde büyüyen Elvis takvimler 1955'i gösterirken kariyerini başlatmış ve analog dünyanın dar teknolojisi söz konusuyken global çapta etki yaratmayı başarmıştı. Ancak uzun dönem askere gidişi, o esnada The Beatles'ın ortaya çıkışı ve sıradan filmlerde oynamaktan müzik çalışmalarına gerekli özeni gösteremeyişi onun görece unutulmasına yol açmıştı. Bu konser performansının TV'de yayımlanması ise Elvis Presley kültünün hala nefes aldığını milyonlarca insana hatırlatacaktı. _ 📸 NBC Archive

A post shared by BacktotheSound (@backtothesound) on

Comments are closed.