Tarihten // Erkan Can

Zaman Makinası|

Her hafta perşembe günleri BacktotheSound’un Instagram adresinde Tarihten başlığıyla zaman koridoruna dalıyoruz! Bu haftaki yolculuğumuzun merkezinde aktör Erkan Can var.

Tarih 1998. İstanbul açıklarında Erkan Can! Kırk yaşındaki aktör, yönetmenliğini Serdar Akar’ın üstlendiği Gemide filminde Kaptan vurgusuyla başrolü üstleniyor.

Erkan Can aynı yıl buradaki performansıyla Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Aktör ödülüne ulaşacak. Zaman içerisinde etki gücünü yükseltip kült mertebesine ulaşacak Gemide’den Kaptan’a kulak veriyoruz:

“Bir memleket gibidir gemi. Her şey kontrol altında olmalıdır. Kaidelere uyulmalıdır. Kanunlara, nizamlara uyulmalıdır. Ben de bu memleketin baş şeyi gibiyim. Başbakanı gibiyim mesela. Her şey benden sorulur. Denize çıktık mıydı bu küçücük gemi bir memleket oluverir. Aslında bir başbakandan daha çok görevim var. Çünkü onun bakanları var. Adamları var. Falanı var, filanı var. Benim yok. Bu gemide güvenlik de, eğitim de, sağlık da, eğlence de benden sorulur. Kâmil de başbakanın en kıyak yardımcısı. Siz de vatandaş, aynı zamanda memur gibisiniz. Bu yüzden çok kıyak, çok disiplinli ve çakı gibi olmalıyız. Kurallara uymalıyız. İyi bir takımın yoksa mantar olursun.”

Gemide filminden ulaştığımız fotoğraflara ve sanatçının tüm hayatından izler taşıyan story paylaşımlarımıza hemen aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

View this post on Instagram

TARİHTEN // 1998 – İstanbul açıklarında Erkan Can! 40 yaşındaki aktör, yönetmenliğini Serdar Akar'ın üstlendiği Gemide filminde Kaptan vurgusuyla başrolü üstleniyor. Erkan Can aynı yıl buradaki performansıyla Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Aktör ödülüne ulaşacak. Zaman içerisinde etki gücünü yükseltip kült mertebesine ulaşacak Gemide'den Kaptan'a kulak veriyoruz: _ "Bir memleket gibidir gemi. Her şey kontrol altında olmalıdır. Kaidelere uyulmalıdır. Kanunlara, nizamlara uyulmalıdır. Ben de bu memleketin baş şeyi gibiyim. Başbakanı gibiyim mesela. Her şey benden sorulur. Denize çıktık mıydı bu küçücük gemi bir memleket oluverir. Aslında bir başbakandan daha çok görevim var. Çünkü onun bakanları var. Adamları var. Falanı var, filanı var. Benim yok. Bu gemide güvenlik de, eğitim de, sağlık da, eğlence de benden sorulur. Kâmil de başbakanın en kıyak yardımcısı. Siz de vatandaş, aynı zamanda memur gibisiniz. Bu yüzden çok kıyak, çok disiplinli ve çakı gibi olmalıyız. Kurallara uymalıyız. İyi bir takımın yoksa mantar olursun." _ ? Serdar Akar

A post shared by BacktotheSound (@backtothesound) on

Comments are closed.