Tarihten // J. K. Simmons

Zaman Makinası|

Her hafta BacktotheSound’un Instagram adresinde Tarihten başlığıyla zaman koridoruna dalıyoruz! Bu haftaki yolculuğumuzun merkezinde J. K. Simmons var.

Tarih 2014. Yer California. Elli dokuz yaşındaki Simmons, yönetmenliğini Damien Chazelle’in üstlendiği Whiplash adlı filmde Terence Fletcher karakterini canlandırarak sıra dışı bir performansa imza atıyor.

Shaffer Konservatuarı’nın en sert hocalarından olan Fletcher tam olarak istediği soundu, arzu ettiği enstrüman vuruşunu duyana kadar orkestrasını zorluyor, öğrencilerinden kapasitelerini zorlamalarını keskin bir şekilde talep ediyor. Simmons, kendisine Oscar ödülünü de getiren bu filmdeki rolüyle alakalı olarak şunları söylüyor:

“Lafı hiç uzatmayacağım. O tam bir orospu çocuğu. Duymak istediğini duymak istiyor. Onun temposuna yaklaşamazsanız canınız yanar. Eller kanayacak, duygular boşalacak, nefes almak bile unutulacak. Enstrüman ile bütünleşeceksiniz ve o an Fletcher’a baktığınızda onun hala tam olarak tatmin olmadığını göreceksiniz. Sonra daha iyisini deneyeceksiniz. Hem de kanınızın son damlasına kadar.”

J. K. Simmons’ın Whiplash’deki performansına ve aktörün tüm hayatından izler taşıyan story paylaşımlarımıza Instagram adresimizden ulaşabilirsiniz.

Comments are closed.