Tarihten // Jack Nicholson

Zaman Makinası|

Her hafta perşembe günleri BacktotheSound’un Instagram adresinde Tarihten başlığıyla zaman koridoruna dalıyoruz! Bu haftaki yolculuğumuzun merkezinde usta aktör Jack Nicholson var.

Tarih 1 Eylül ’69. Los Angeles’ta Jack Nicholson. Otuz iki yaşındaki genç aktör Life dergisinin muhabiri olan Arthur Schatz’ı röportaj ve fotoğraf çekimi için evinde ağırlıyor.

Nicholson kısa süre önce vizyona giren, Cannes’da ayakta alkışlanan Easy Rider filmindeki rolüyle kariyerinde büyük bir kırılma yarattığının farkında ve şöyle konuşuyor:

“İdealist olarak bu işteyim. Sinemaya bayılıyorum. En az kadınlara bayıldığım kadar hem de. Şu ana kadar pek para kazanamadım ama ben parayı anlıyorum. Şımarık bir çocuk gibi onun peşinde koşmanızı bekliyor. Ona eğilmeyeceğim. Ayakta kalacağım. İlerleyeceğim ve onun benim peşimden koşmasını sağlayacağım.”

Jack Nicholson’a özel story ve akış paylaşımlarımıza hemen aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ulaşacağınız BacktotheSound Instagram adresinden tanık olabilirsiniz.

View this post on Instagram

TARİHTEN // 1 Eylül '69 – Los Angeles'ta Jack Nicholson! 32 yaşındaki genç aktör Life dergisinin muhabirini röportaj ve fotoğraf çekimi için evinde ağırlıyor. Nicholson kısa süre önce vizyona giren, Cannes'da ayakta alkışlanan Easy Rider filmindeki rolüyle kariyerinde büyük bir kırılma yarattığının farkında ve şöyle konuşuyor: "İdealist olarak bu işteyim. Sinemaya bayılıyorum. En az kadınlara bayıldığım kadar hem de. Şu ana kadar pek para kazanamadım ama ben parayı anlıyorum. Şımarık bir çocuk gibi onun peşinde koşmanızı bekliyor. Ona boyun eğmeyeceğim. Ayakta kalacağım. İlerleyeceğim ve onun benim peşimden koşmasını sağlayacağım." _ ? Arthur Schatz

A post shared by BacktotheSound (@backtothesound) on

Comments are closed.