Tarihten // Kirk Douglas

Zaman Makinası|

Her hafta perşembe günleri BacktotheSound’un Instagram adresinde Tarihten başlığıyla zaman koridoruna dalıyoruz! Bu haftaki yolculuğumuzun merkezinde majör aktör Kirk Douglas var.

Tarih 1965. Yer Jerusalem. Kırk dokuz yaşındaki aktör Cast a Giant Shadow filminde başrolü üstleniyor. Filmde onun henüz on dokuz yaşındaki oğlu Michael da kısa bir sahnede kameraya kaydediliyor.

Dönemin en büyük bütçeli yapımlarından biri olan Cast a Giant Shadow beklenen geri dönüşleri alamazken Kirk bu rolünü kariyeri için önemli bulduğunu açıklıyor.

Çarlık Rusyası’ndan Birleşik Devletler’e göç etmiş bir ailenin çocuğu olarak New York’ta büyüyen ve Hollywood’da şöhret basamaklarını referanssız, tırnaklarıyla kazıyarak tırmanan Kirk Douglas bu fotoğraflardan tam elli beş yıl sonra yüz üç yaşındayken hayata veda edecek.

Artık yetmiş beş yaşında olan oğlu Michael Dougles babasının vefatını duyururken şu cümleyi kuracak: “O benim hayatımdaki en iyi dostumdu.”

Kirk Douglas’a dair Hulton Archives’den aldığımız detaylı görsel paylaşımlarımıza hemen aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

View this post on Instagram

TARİHTEN // 1965 – Jerusalem'de Kirk Douglas! 49 yaşındaki aktör Cast a Giant Shadow filminde başrolü üstleniyor. Filmde onun henüz 19 yaşındaki oğlu Michael da kısa bir sahnede kameraya kaydediliyor. Dönemin en büyük bütçeli yapımlarından biri olan film beklediği geri dönüşleri alamazken Kirk bu rolünü kariyeri için önemli bulduğunu açıklıyor. Çarlık Rusyası'ndan Birleşik Devletler'e göç etmiş bir ailenin çocuğu olarak New York'ta büyüyen ve Hollywood'da şöhret basamaklarını referanssız, tırnaklarıyla kazıyarak tırmanan Kirk Douglas bu fotoğraflardan tam 55 yıl sonra 103 yaşındayken hayata veda edecek. Artık 75 yaşında olan oğlu Michael Dougles babasının vefatını duyururken şu cümleyi kuracak: "O benim hayatımdaki en iyi dostumdu." _ ? Hulton Archives

A post shared by BacktotheSound (@backtothesound) on

Comments are closed.