Tarihten // Krist Novoselic

Zaman Makinası|

Her hafta perşembe günleri BacktotheSound’un Instagram adresinde Tarihten başlığıyla zaman koridoruna dalıyoruz! Bu haftaki yolculuğumuzun merkezinde Krist Novoselic var.

Tarih 10 Nisan ’94. Yer Seattle. Yirmi sekiz yaşındaki Krist Novoselic ekip arkadaşı Kurt Cobain’in cenaze törenine katılıyor. Krist’in önünde diğer Nirvana üyesi Dave Grohl da bulunuyor.

1987 yılında Cobain tarafından kurulan Nirvana’nın henüz boş mekanlara çaldığı erken kariyer günlerinde Krist, Cobain’in yanındaki tek isimdi. Grohl ekibin başarı hattını genişlettiği 1990 itibarıyla gruba katıldı. Yıllar sonra, 55 yaşına geldiğinde Krist şöyle konuşacaktı:

“Hiçbir şey yokken adım attık. Elimizde hiçbir şey yoktu. Planlarımız vardı ama ne kadarını gerçeğe dönüştürebileceğimize dair en ufak bir fikrimiz yoktu. Sonrasını biliyorsunuz. Her şey çok hızlı gelişti ve Nirvana dünya çapında meşhur oldu. Meşhur olduk. Zengin olduk. Beni yoldan çevirip ‘Nirvana benim hayatımı değiştirdi’ diyen insanlara denk geldiğimde hemen yukarı bakıyorum ve ‘Hey Kurt, hey adamım! Bu övgü sanaydı’ diyorum.”

Krist Novoselic’e dair ulaştığımız fotoğraflara ve sanatçının tüm hayatından izler taşıyan story paylaşımlarımıza hemen aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

View this post on Instagram

TARİHTEN // 10 Nisan '94 – Seattle'da Krist Novoselic! 28 yaşındaki müzisyen ekip arkadaşı Kurt Cobain'in cenaze törenine katılıyor. Krist'in önünde diğer Nirvana üyesi Dave Grohl da bulunuyor. 1987 yılında Cobain tarafından kurulan Nirvana'nın henüz boş mekanlara çaldığı erken kariyer günlerinde Krist, Cobain'in yanındaki tek isimdi. Grohl ekibin başarı hattını genişlettiği 1990 itibarıyla gruba katıldı. Yıllar sonra, 55 yaşına geldiğinde Krist şöyle konuşacaktı: "Hiçbir şey yokken adım attık. Elimizde hiçbir şey yoktu. Planlarımız vardı ama ne kadarını gerçeğe dönüştürebileceğimize dair en ufak bir fikrimiz yoktu. Sonrasını biliyorsunuz. Her şey çok hızlı gelişti ve Nirvana dünya çapında meşhur oldu. Meşhur olduk. Zengin olduk. Beni yoldan çevirip 'Nirvana benim hayatımı değiştirdi' diyen insanlara denk geldiğimde hemen yukarı bakıyorum ve 'Hey Kurt, hey adamım! Bu övgü sanaydı' diyorum." _ ? The Seattle Times

A post shared by BacktotheSound (@backtothesound) on

Comments are closed.