Tarihten // Matthew McConaughey

Zaman Makinası|

Her hafta perşembe günleri BacktotheSound’un Instagram adresinde Tarihten başlığıyla zaman koridoruna dalıyoruz! Bu haftaki yolculuğumuzun merkezinde majör aktör Matthew McConaughey var.

Tarih 2012. Yer Louisiana. 42 yaşındaki majör aktör McConaughey, Nic Pizzolatto imzalı HBO dizisi True Detective’in ilk sezonunda Woody Harrelson ile birlikte başrolü üstleniyor.

12 Ocak ’14 – 9 Mart ’14 tarihleri arasındaki sekiz haftada sekiz bölümde yayımlanan dizinin etkisi büyük olmuş ve McConaughey de Rust Cohle karakterini canlandırdığı sıra dışı performansıyla birçok ödüle ulaşmıştı.

Oyuncu ilerleyen yıllarda verdiği bir röportajda True Detective için şunları diyecekti: “Dizinin ilk sezon senaryosunu okumaya başladıktan 20 dakika sonra bu karakteri oynayacağımı biliyordum. Bazen böyle olur. Karakter seni içine çeker ve sen kendini o kişiliği zihninde yaşarken bulursun. Sana yemin ederim Rust Cohle karakterini çok özledim.” 

Matthew McConaughey’ye dair HBO Archive’den aldığımız detaylı görsel paylaşımlarımıza hemen aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

View this post on Instagram

TARİHTEN // 2012 – Louisiana'da Matthew McConaughey! 42 yaşındaki majör aktör Nic Pizzolatto imzalı HBO dizisi True Detective'in ilk sezonunda Woody Harrelson ile birlikte başrolü üstleniyor. 12 Ocak '14 – 9 Mart '14 tarihleri arasındaki 8 haftada 8 bölümde yayımlanan dizinin etkisi büyük olmuş ve McConaughey de Rust Cohle karakterini canlandırdığı sıra dışı performansıyla birçok ödüle ulaşmıştı. Oyuncu ilerleyen yıllarda verdiği bir röportajda True Detective için şunları diyecekti: "Dizinin ilk sezon senaryosunu okumaya başladıktan 20 dakika sonra bu karakteri oynayacağımı biliyordum. Bazen böyle olur. Karakter seni içine çeker ve sen kendini o kişiliği zihninde yaşarken bulursun. Sana yemin ederim Rust Cohle karakterini çok özledim." _ ? HBO Archive

A post shared by BacktotheSound (@backtothesound) on

Comments are closed.