Tarihten // Morgan Freeman

Zaman Makinası|

Her hafta perşembe günleri BacktotheSound’un Instagram adresinde Tarihten başlığıyla zaman koridoruna dalıyoruz! Bu haftaki yolculuğumuzun merkezinde büyük aktör Morgan Freeman var.

Tarih aralığı 16 Haziran – 10 Eylül ’93. Yer Ohio. Elli altı yaşındaki Freeman yönetmenliğini Frank Darabont’un üstlendiği The Shawshank Redemption’da Tim Robbins ile birlikte üst rolü üstleniyor.

İlk olarak Eylül 1994’te Toronto Film Festival’da gösterilen film her ne kadar gişede başarı sağlayamayacak olsa da zaman içerisinde kült mertebesine ulaşacak. Stephen King’in kısa hikayesinin beyaz perde uyarlaması olan The Shawshank Redemption için 2019 yılında 25. yıl özel gösterimi gerçekleştirilecek ve geceye katılan Freeman “Burada olmak güzel. Artık 81 yaşındayım. İçinde yer aldığım bir filmin zamana karşı yenilmediğini görmek beni mutlu ediyor” diyecek.

Morgan Freeman’a dair Hollywood Archive’den aldığımız detaylı görsel paylaşımlarımıza hemen aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

View this post on Instagram

TARİHTEN // 16 Haziran — 10 Eylül '93 – Ohio'da Morgan Freeman! 56 yaşındaki büyük aktör yönetmenliğini Frank Darabont'un üstlendiği The Shawshank Redemption'da Tim Robbins ile birlikte üst rolü üstleniyor. İlk olarak Eylül 1994'te Toronto Film Festival'da gösterilen film her ne kadar gişede başarı sağlayamayacak olsa da zaman içerisinde kült mertebesine ulaşacak. Stephen King'in kısa hikayesinin beyaz perde uyarlaması olan The Shawshank Redemption için 2019 yılında 25. yıl özel gösterimi gerçekleştirilecek ve geceye katılan Freeman "Burada olmak güzel. Artık 81 yaşındayım. İçinde yer aldığım bir filmin zamana karşı yenilmediğini görmek beni mutlu ediyor" diyecek. _ ? Hollywood Archive

A post shared by BacktotheSound (@backtothesound) on

Comments are closed.