Tarihten // Oscar Isaac

Zaman Makinası|

Her hafta perşembe günleri BacktotheSound’un Instagram adresinde Tarihten başlığıyla zaman koridoruna dalıyoruz! Bu haftaki yolculuğumuzun merkezinde Oscar Isaac var.

Tarih aralığı 15 Şubat – 20 Nisan’12. Yer New York. Otuz üç yaşındaki aktör, yönetmenliğini Coen Brothers’ın üstlendiği Inside Llewyn Davis filminde başrolü üstleniyor ve aynı adlı karaktere can veriyor.

Hayatta devamlı olarak kaybeden, bir doz bile başarıyı hissetmeyen, birlikte kariyer kovaladığı müzisyen arkadaşı intihar eden, kız arkadaşı tarafından terk edilen, şarkıları ilgi çekmeyen, gerçek anlamda çalacağı tek bir kapı kalmayan Llewyn Davis şehrin soğuk sokaklarında, metrosunda, otoyolunda, izbe barlarında beş parasız elinde kediyle dolaşırken Isaac’in rol gücü izleyiciyi karakterle bütünleştirmeyi başarıyor.

Bir sonraki sene vizyona girecek olan yapım çok iyi geri dönüşler almayı başaracak ve Isaac’in zirve projelerinden biri olacak. Aktör, Inside Llewyn Davis hakkında yıllar sonra şöyle konuşacak: “Davis, etrafındaki herkesin birer orospu çocuğu olduğunu düşünüyor. Sadece hayatta kalmaya ve sevdiği bir işi yaparak hayatta kalmaya çalışıyor. Özgün olmak için çabalıyor. İnsanların kendisini sevmesi için debelenmek istemiyor. Bir kaybeden o. Kaybediyor ve bunun farkında olarak kaybediyor. En acısı da budur.”

Oscar Isaac’e dair CBS Films’in lisanslı fotoğraflarına ve sanatçının tüm hayatından izler taşıyan story paylaşımlarımıza Instagram adresimizden ulaşabilirsiniz.

Comments are closed.