Tarihten // Steve Buscemi

Zaman Makinası|

Her hafta perşembe günleri BacktotheSound’un Instagram adresinde Tarihten başlığıyla zaman koridoruna dalıyoruz! Bu haftaki yolculuğumuzun merkezinde majör isim Steve Buscemi var.

Tarih aralığı Haziran ’09 – Ocak ’14. Yer New York. Terence Winter imzalı Boardwalk Empire dizisinin başrolünde yer alan Steve Buscemi tam beş sezon boyunca 1920’ler dünyasının içinde yaşıyor.

HBO kanalında gösterimi gerçekleşen ve Birleşik Devletler merkezli büyük buhran, alkol yasağı süreçlerindeki mafya-devlet ilişkisine odaklanan Boardwalk Empire’ın pilot bölümünde yönetmenliği Martin Scorsese üstleniyor.

Kariyeri boyunca dahil olduğu yapımlarda genellikle karakter oyunculuğu sergileyen Buscemi bu TV serisindeki başrol performansıyla Golden Globe kazanıyor. Altmış üç yaşındaki aktör bir röportajında şunları söylüyor: “Oynadığım rolün ağırlığının ya da süresinin hiçbir önemi yok. Her zaman, her defasında 100% performansla bana verilen role odaklanıyorum.”

Steve Buscemi’ye dair HBO Archive’in imzasını taşıyan detaylı görsel paylaşımlarımıza hemen aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak ulaşabilsiniz.

View this post on Instagram

TARİHTEN // Haziran '09 — Ocak '14 _ New York'ta Steve Buscemi! Terence Winter imzalı Boardwalk Empire dizisinin başrolünde yer alan aktör tam 5 sezon boyunca 1920'ler dünyasının içinde yaşıyor. HBO kanalında gösterimi gerçekleşen ve Birleşik Devletler merkezli büyük buhran, alkol yasağı süreçlerindeki mafya-devlet ilişkisine odaklanan Boardwalk Empire'ın pilot bölümünde yönetmenliği Martin Scorsese üstleniyor. Kariyeri boyunca dahil olduğu yapımlarda genellikle karakter oyunculuğu sergileyen Buscemi bu TV serisindeki başrol performansıyla Golden Globe kazanıyor. 63 yaşındaki aktör bir röportajında şunları söylüyor: "Oynadığım rolün ağırlığının ya da süresinin hiçbir önemi yok. Her zaman, her defasında 100% performansla bana verilen role odaklanıyorum." _ HBO Archive

A post shared by BacktotheSound (@backtothesound) on

Comments are closed.