Tarihten // Tuncel Kurtiz

Zaman Makinası|

Her hafta perşembe günleri BacktotheSound’un Instagram adresinde Tarihten başlığıyla zaman koridoruna dalıyoruz! Bu haftaki yolculuğumuzun merkezinde Tuncel Kurtiz var.

Tarih aralığı Mayıs – Ağustos 2006. Yer İstanbul, Bremen ve Hamburg. Usta aktör Tuncel Kurtiz, senaryosunu ve yönetmenliğini Fatih Akın’ın üstlendiği Yaşamın Kıyısında filminde güçlü bir performans sergiliyor.

Kurtiz, toplamda üç farklı sekanstan oluşan ve her bir sekansın yaşanmışlıklar, sınıf ile coğrafya farklılığı, değişken kültürler üzerine birbirine bağlandığı bu filmdeki rolüyle Ankara Film Festivali ve Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu kategorisinde ödüle ulaşmayı başarıyor.

Yaşamın Kıyısında, 2013 yılında yetmiş yedi yaşındayken hayatını kaybeden Tuncel Kurtiz’in filmograsifindeki son üç beyaz perde yapımından biri ve onun sözleriyle kariyerinde çok değerli bir yerde duruyor.

Tuncel Kurtiz’e dair Yaşamın Kıyısında filminden fotoğraflara ve sanatçının tüm hayatından izler taşıyan story paylaşımlarımıza Instagram adresimizden ulaşabilirsiniz.

Comments are closed.