Taylor Hawkins için Wembley’de görkemli bir anma konseri gerçekleşti

Zaman Makinası|

Foo Fighters, bir süre önce hayatını kaybeden davulcusu Taylor Hawkins’i görkemli bir buluşmayla andı. 3 Eylül günü Londra’daki Wembley Stadyumu’nda gerçekleşen buluşmada birçok ünlü isim sahne aldı.

 Taylor Hawkins için sahnelenen anma konseri yerel saatle 11:30’da başladı ve hem televizyondan hem de çevrimiçi kanallardan naklen yayınlandı. Foo Fighters üyeleri, konserin açılışını Oasis’in Rock ‘N’ Roll Star şarkısını yorumlayarak gerçekleştirdi. O anlarda vokalde Liam Gallagher ve davulda Dave Grohl vardı. Bu açılış şarkısından hemen önce Grohl, Hawkins’in onuruna bir konuşma yaptı:

“Bu gece burada sevgili dostumuz, grup arkadaşımız, kardeşimiz Taylor Hawkins’in hayatını, müziğini ve sevgisini kutlamak için toplandık. Onu kişisel olarak tanıyanlarınız şunu çok iyi biliyor: Başka hiç kimse sizi onun gibi güldüremez, dans ettiremez. Ona uzaktan hayran olanlarınız ise şunu çok iyi biliyor: Eminim hepiniz aynı şeyi hissettiniz. Bu gece ailesiyle ve en yakın arkadaşlarıyla, müzikal kahramanlarıyla ve en büyük ilham kaynaklarıyla, size devasa bir kişi için devasa bir gece yaşatmak için bir araya geldik. Şarkı söyle, dans et, gül, ağla ve çığlık at. Biraz gürültü yap ki bizi hemen duyabilsin Taylor.”

Taylor Hawkins’in anma konserinde Liam Gallagher, Nile Rodgers, Omar Hakim, Chris Chaney, Hawkins’in cover grubu Chevy Metal, AC/DC’den Brian Johnson, Metallica’dan Lars Ulrich, Queen’den Brian May ve Roger Taylor, The Police’den Stewart Copeland, Mark Ronson ve tüm Foo Fighter üyeleri sahnedeydi.

Foo Fighters ile birlikte sıra dışı albümlere ve konserlere imza atan Taylor Hawkins, 25 Mart ’22 tarihinde grupla birlikte turnede olduğu sırada Kolombiya’nın Bogota kentindeki bir otel odasında hayatını kaybetmişti. Hawkins elli yaşındaydı.

Comments are closed.