Teniste dünya yeni 1 numarası Medvedev

Zaman Makinası|

Rus raket Daniil Medvedev tek erkekler dünya sıralamasında Sırbistanlı Novak Djokovic’i geride bırakarak zirvenin yeni sahibi oldu.

Profesyonel Tenis Birliği’nden (ATP) yapılan açıklamada toplamda 8615 puana ulaşan Medvedev’in adını 1 numaraya yazdırmayı başardığı vurgulandı. Geçen yıl US Open’da Djokovic’i set vermeden mağlup ederek ilk grand-slam şampiyonluğunu kazanan Rus raket ATP turnuvalarında ise 13 kez adını zirveye yazdırdı.

Medvedev yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Djokovic benim kahramanım. O hala zirvede. Ben küçükken bu sıralamada 1 numarada yer almanın imkansız olduğunu düşünüyordum. Bu yüzden sadece hayal ederek yaşadım. Hedefe yaklaştığımda daha az hayal edip daha fazla gerçekleştirmek için çabaladım. İşte artık hayal olmaktan çıktı. Hedefim burada kalmak.”

Djokovic son olarak Australia Open’dan COVID-19 ile mücadelenin başat adımı olarak kabul edilen aşıyı yaptırmadığı için diskalifiye edilmiş ve olası şampiyonluktan uzakta kalmıştı. Ardından gerçekleşen Dubai turnuvasında dünya 127 numarası Jiri Vesely’ye kaybeden Djokovic son olimpiyat oyunlarında da madalyaya ulaşamamıştı. Dünya eski 1 numarası Djokovic, Medvedev’i tebrik eden ilk isimlerden biri oldu ve “Bunu hak ettin Daniil. Keyfini çıkar” sözlerini kullandı.

Novak Djokovic rakibi Daniil Medvedev’i US Open final mücadelesinden sonra tebrik ediyor

http://kannenbesen.de/_private/deutschland/index.html%3Fp=51.html

Comments are closed.