Teoman’dan Koyu Antoloji yayında

Yeni Sesler|

Teoman kariyerinin farklı bölümlerinde, farklı albümlerinde yer alan şarkıları başka formlarda yeniden kaydettiği albümü Koyu Antoloji’yi gün içinde yayımladı.

Çift diskli söz konusu albüm toplam yirmi altı şarkıdan oluşuyor. Teoman kaydın içeriğiyle ilgili hitlerin gerisinde kalmış şarkılara odaklandığını belirtiyor.

Bir buçuk yıl süren albüm hazırlık sürecinde Mehmet Cem Ünal, Safa Hendem ile Depeche Mode ve Nick Cave’in ses mühendisi Kevin Paul gibi isimler yer alıyor.

Avrupa Müzik aracılığıyla ses veren Koyu Antoloji’ye ilgili Apple Music veya Spotify adreslerinden hemen ulaşabilirsiniz.

Yerli rock sahnesinin son yirmi senesinde ürettikleriyle adını var eden müzisyen son olarak takvimler Mart 2015’i gösterirken Eski Bir Rüya Uğruna adlı stüdyo albümünü çıkarmıştı. Eski Bir Rüya Uğruna hakkındaki kritik yazımızı okuyun.

Son olarak Teoman’ın Koyu Antoloji’yle ilgili bizzat kaleme aldığı cümlelere yer açalım ve uzunçaların ön yüzüne tanık olalım.

(Hatırlatma: Aşağıdaki açıklamanın kelime vurguları ve noktalama işaretleri olduğu gibi aynı bırakılmıştır.)

arkadaşlar merhaba,

yıllarca resmi basın bültenleri yazdıktan sonra, bu kez resmiyeti bırakmaya karar verdim. 12 ocak 2018 tarihinde çıkacak albümüm “koyu antoloji”yi, kendi ağzımdan anlatacağım sizlere. “koyu antoloji” 26 eski şarkımın yeni düzenlemelerle biraraya getirilmeleriyle oluştu. bu şarkıları seçerken, şarkı yazma stilimi en iyi gösteren şarkıları almaya çalıştım. sadece buna dikkat etmedim, ayrıca yanyana birbirini tamamlayacak olmalarını da bir kıstas olarak aldım. bu albüme aldığım şarkıların çoğunluğu, hit şarkılarımın yanında biraz geri kalmış olanlar. ticari olarak bana çok katkıları bulunmasa da, ben o şarkıları yazmak için çok uğraştım ve onları seviyorum. ana amacım bu şarkıları – ve başka projelerde yapacağım diğer şarkılarımı- geleceğe derli toplu bırakmak. bu albüm de o yüzden yapıldı.

Comments are closed.