The Godfather Part III yenilenen kurgusuyla vizyona geliyor

Göz|

Bir Francis Ford Coppola üçlemesi olan The Godfather’ın son halkası yenilenen sürümü ve finaliyle tekrar kapımızı çalıyor. Tam adı Mario Puzo’s The Godfather Coda: The Death of Michael Corleone olan film 8 Aralık iitbarıyla dijital platformlarda gösterime girecek ve Blu-ray formatıyla yayımlanacak.

Filmin otuzuncu yıl dönümünün şerefine, bizzat Coppola tarafından düzenlenen yeni bir sürümü sınırlı gösterimle 4 Aralık ’20 tarihinde sinemalarda olacak.

The Godfather ve The Godfather Part II’ya kıyasla sinemaseverler ve eleştirmenlerin gözünde olumsuz geri dönüşmeler alsa da kendi dönemine önemli bir etki bırakan The Godfather Part III’nin neden yenilenerek tekrar paylaşıldığını usta yönetmen Coppola şöyle açıklıyor:

 

Finalin bu hali için yeni bir başlangıç ve son hazırladım. Bazı sahneleri ve çekimleri yeniden düzenledim ve müzikleri baştan tasarladım. Bu değişiklikler ve yenilenmiş görüntülerle The Godfather veThe Godfather: Part II efsanelerine daha yakışır bir son oldu. Jim Gianopulos ve Paramount’a bu şansı tanıdıkları için teşekkür ederim.

 

1972’de vizyona giren ve sıra dışı etki bırakan The Godfather’ı 1974 yılında gelen The Godfather Part II izlemişti. Aradan tam on altı yıl geçtikten sonra vizyona giren The Godfather Part III ise Al Pacino liderliğinde bir hikaye akışını takip etmişti.

Önümüzdeki ay tanışacağımız Mario Puzo’s The Godfather Coda: The Death of Michael Corleone’den ilk fragmanı izleyin.

Comments are closed.