The Rolling Stones’tan 60. yıla özel turne

Konser|

The Rolling Stones yeniden konserlere başlıyor. Majör grup kariyerinin altmışıncı yılı kapsamında SIXTY adlı turneye çıkacak ve hayranlarını selamlayacak.

Bu sabah grubun iletişim departmanından tarafımıza ulaşan basın bültenine göre The Rolling Stones tam on dört performanslık bir turne tasarladı. 1 Haziran ’22 tarihinde başlayacak turnenin haritadaki dağılımı şu şekilde: Madrid, Munich, Gelsenkirchen, London, Liverpool, Amsterdam, Bern, Brussels, Milan, Vienna, Paris, Lyon ve Stockholm.

“Bu yaz dönemini iple çekiyorum” diyen yetmiş sekiz yaşındaki frontman Mick Jagger, sosyal medya adresi aracılığıyla bir video yayımladı ve grubun yakın dönemdeki konserlerinden kesitler içeren bu video eşliğinde yeni turnenin ilk ağızdan duyurusunu yaptı.

1962 yılında temelleri atılan The Rolling Stones takvimin kimi bölümlerinde boşluklar verse de müziğini ve bütünlüğünü günümüze kadar taşımayı başardı. Geçen yıl grubun efsanevi bateristi Charlie Watts vefat etmiş ve bu acı haberin ardından The Rolling Stones’un tıpkı 1980’de Led Zeppelin’in seçtiği yolu seçip kariyerini noktalayacağı konuşulmuştu. Ancak bunun tam aksine The Rolling Stones yoluna devam etti. Bu konudaki bir soruya grubun gitaristi Keith Richards “Eminim ki Charlie de tekerin dönmesini isterdi” diye yanıtlamıştı.

Amoxicilline kopen via een online apotheek?

Frontman Mick Jagger, bir The Rolling Stones konserinde tüm enerjisini sahneye yansıtıyor.

Comments are closed.