The Smile ilk albümü A Light for Attracting Attention’ı müjdeledi

Yeni Sesler|

The Smile, ilk stüdyo uzunçaları A Light for Attracting Attention’ı müjdeledi. Bunun yanı sıra albümde yer alacak sıfır kilometre single Free in the Knowledge da şimdiden ses verdi.

Radiohead’den Thom Yorke ve Jonny Greenwood ile Sons of Kemet davulcusu Tom Skinner’dan oluşan The Smile’ın temelleri geçen yıl atıldı. Ekip o zamandan beri bir ilk albümünden bir takım ses sekansları paylaşıyor.

Grup şimdiye kadar You Will Never Work in Television in Again, The Smoke, Skrting on the Surface’ı yayımladı ve bu ayın başlarında Peaky Blinders film müziğinden alınan bir parça olan Pana-vision’ı dinlemeye açtı.

The Smile’ın debut uzunçaları A Light for Attracting Attention 13 Mayıs ’22 tarihinde majör plak firması XL Recordings aracılığıyla yayımlanacak.

Yapımcılığını ve miksajını Nigel Godrich’in, mastering sürecini Bob Ludwig’in üstlendiği bu on üç parçalık albümde, Londra Çağdaş Orkestrası’nın yaylıları ve Byron Wallen, Theon ve Nathaniel Cross, Chelsea Carmichael, Robert Stillman gibi isimler yer alacak.

Yorke, Greenwood ve Skinner üçlüsü ayrıca Free in the Knowledge adlı yeni bir single paylaştı. Söz konusu şarkı ilk olarak Yorke tarafından Aralık ayında gerçekleştirilen Letters Live Royal Albert Hall etkinliğinde ortaya çıkmıştı.

Comments are closed.