Tom Meighan’ın Kasabian’dan ayrılma nedeni açıklandı: Eski nişanlısına şiddet

Zaman Makinası|

Grubun dün yaptığı yazılı açıklamada vokalist Tom Meighan’ın kişisel sorunları nedeniyle kadrodan çıktığı belirtilmişti. Bugün netleşen yeni detaylar ışığında Meighan’ın eski nişanlısına şiddet uyguladığı ve bu nedenle Kasabian’dan uzaklaştırıldığı belli oldu.

Otuz dokuz yaşındaki frontman eski nişanlısı Vikki Ager’e saldırdığı suçlamasıyla hakim karşısına çıkıp suçunu kabul etti. Guardian‘a göre mahkeme 9 Nisan’da gerçekleşen ve kamera kayıtlarıyla gerçekliği sabitlenen saldırı eylemi nedeniyle şarkıcıya iki yüz saat kamu hizmeti cezası verdi.

Tom Meighan yaşanan bu olayın ardından kişisel Twitter adresinden “Şu an iyi bir yerdeyim. Bütün sevginiz ve desteğiniz için teşekkür ederim. Yakında hepinizle yeniden görüşeceğim” dedi.

Kasabian ise mahkeme detaylarının belli olmasının ardından daha kapsamlı bir açıklama paylaştı ve süreci özetleyip “Bunların yaşanmasını istemezdik ancak şiddet olayını kabul etmemiz mümkün değil” vurgusunu yaptı. 

Kasabian’dan ayrılan Tom Meighan grubun kurucu kadrosunda yer alıyordu ve geride kalan yirmi üç yıl içinde yayımlanan altı Kasabian albümünde de bir sembol olarak ön cephedeydi.

Comments are closed.