Trentemøller konseri 13 Ekim akşamı Babylon’da

Konser|

Danimarkalı besteci, müzisyen ve prodüktör Trentemøller, 13 Ekim Cuma akşamı İstanbul’da sevenleriyle buluşacak. Indie, shoegaze, noise rock, post-punk, electro-pop gibi türleri elektronik ve ambient müzik öğeleriyle harmanlayarak benzersiz bir atmosferik sound ören Trentemøller’in anılara yer edecek performansının biletleri şimdi Biletix ve Mobilet’te satışa sunuluyor.

Trentemøller ilk canlı orkestrasını 2007 senesinde kurarak performanslarına başladı. Bugüne kadar Tricky, Savages, A Place to Bury Strangers, The Soft Moon, UNKLE, Depeche Mode, The Knife, Franz Ferdinand, Blonde Redhead, Lower Dens, Slowdive ve Jennylee gibi isimlerle remiks çalışmaları ve ortaklıklar gerçekleştiren Trentemøller, ilk albümünün ardından Into The Great Wide Yonder, Lost, Fiction ve Obverse albümlerini dinleyicisiyle paylaştı. 2022’de altıncı uzunçaları Memoria’yı kendi plak şirketi In My Room etiketiyle yayımlayan Trentemøller, müziğinde kontrastlarla ve paradokslarla dolu alanları keşfetmeyi ihmal etmiyor.

Indie, house, shoegaze, noise rock, post-punk, electro-pop gibi janrlar arasında dolaşırken elektronik ve ambient temelli sounduyla kendi tarzını tanımlayan üretimlerine devam eden Trentemøller, dijital olduğu kadar analog, karanlık olduğu kadar eğlenceli, keskin olduğu ka-dar organik soundları eşi benzeri görülmemiş bir şekilde harmanlayarak ortaya koyuyor.

Comments are closed.