Umut Tan Okutan ile tanışın

Yeni Sesler|

Yeni Sesler köşemizde 2021 yılını açıyoruz! Bu kapsamdaki ilk konuğumuz müzisyen Umut Tan Okutan oldu.

1971 doğumlu Okutan, otuz yılı aşkın süren müzikal yolculuğunun ardından, Monoplay Records etiketiyle yayınlanan ilk teklisi Milyonlar Arasında ile 2021’in ilk gününde dinleyicisiyle buluştu.

Şarkı hakkında tarafımıza ulaşan basın bülteninde şu ifadeler yer alıyor: “Milyonlar Arasında, yazıldığı dönemde herkesin zaman zaman kendini içinde bulduğu kalabalıklar arasında yalnızlık hissini anlatırken, pandemi döneminde aslında hiç de yalnız olmadığımız, zaman ayırdığımızda ve birlikte olduğumuzda birçok şeyin üstesinden gelebileceğimiz, hiçbir şey için geç olmadığı, şarkının otuz senelik serüveni sonunda geldiği nokta ve dinleyiciyle buluşacak olması sebebiyle herkese umut oldu.”

1971 doğumlu besteci ve yorumcu Umut Tan Okutan, üniversite yıllarında müzikle tanıştı ve İstanbul’da birçok lokal bar ve kulüpte sahne aldı. ’90’ların başlarında yazdığı Milyonlar Arasında adlı şarkısını,  seneler sonra salgın yüzünden herkesin evde kaldığı bugünlerde, yine o dönemden eski grup arkadaşları ile  tekrar bir araya gelerek kaydetme fırsatını yakaladı.

Kayıtları Mono Müzik, Atakan Ilgazdağ ve Babajim İstanbul stüdyolarında gerçekleştirilen şarkıda sanatçıya davulda Aykan İlkan, bass gitarda Cem Konuk, elektrik ve akustik gitarlarda Barış Şam, piyano ve klavyelerde Arda Algül, keman ve viyolada  Ulaş Kurugüllü ve cümbüşte Dorukhan Yaldız eşlik etti. Şarkının düzenlemesini yapan Arda Algül, aynı zamanda prodüktörlüğünü de üstlendi.  Yapımın miks ve mastering süreci Adham Farid’e, fotoğrafları Jale Tan’a, kapak tasarımı ise Emrah Şener’e ait.

Umut Tan Okutan imzalı Milyonlar Arasında hemen aşağıda.

Comments are closed.