Üniversite yıllarında kurulan en iyi 10 müzik grubu

Video|

Temelleri üniversite yıllarında atılan ve zirveye çıkıp büyük beğeni ve hayran kitlesi kazanan en iyi 10 müzik grubu bu Pazar sizlerle birlikte.

Queen

Üniversite yıllarında gitarist Brian May ve davulcu Roger Taylor’ın 1960’ların sonlarında oluşturdukları guruba, Freddie Mercury’i vocal olarak eklemeleriyle şeklini tamamlamış oldu.


Coldplay

1998 yılında University College of London’da kurulan grup, zirveye tırmanma yolunda uzun süre college rock ile sahnelerde yer aldı.


Pink Floyd

60’lı yıllarda vücut bulmaya başlayan grup, Londra’da üç mimarlık ve bir sanat bölümü öğrencisi tarafından 1965 yılında kurulmuştur.


Public Enemy

Long Island’s Adelphi University’de 80’lerin başlarında tanışan iki gencin ilk performansları yerel konserler ve üniversitenin radyosunda gerçekleşti. Daha sonra kendi besteleri ile en iyi gruplar listesinde yer aldılar.


Commodores

1960 yılların sonlarında Alabama’s Tuskegee University’de kurulan Commodores, birkaç yıl yerel konserler ile devam etti. 1972 yılında Motown Records ile büyük bir başarıya imza attı ve büyük bir hızla kariyerine devam etti.


R.E.M.

1980 yılında University of Georgia’da toplanan grup, sahnelerin en çok aranan college rock grubu oldu.


Pixies

İki üniversite öğrencisi tarafından University of Massachusetts Amherst’te temelleri atılan grubun daha sonraki yıllarda gruba dahil ettikleri iki yeni müzisyen ile grubu ayağa kaldırmış oldu.


The Strokes

1998 yılında New York University ile ismi birlikte anılan The Strokes, 21.yüzyılın garaj rock kültürünü canladırmaya çalışmakta ve ısrarlı mücadelesini sürdürmektedir.


Talking Heads

New York şehrinde 1975 yılında kurulan Talking Heads’in üniversite yıllarında biraraya gelen grup elemanları rock, funk, post-punk türlerini icra etmektedir.


Radiohead

1986 yılında “On a Friday” isimli ilk gruplarıyla çalışmalarına başlayan grup, 1991 yılında Talking Heads grubunun Radio Head şarkısından esinlenerek grubun ismini Radiohead olarak değiştirmişlerdir.

Comments are closed.